Google+

Yunanistan vizesi ret

186024 Ara 2014Tartışma

~~SSK lı çalışanım işime ekimde son verdim fakat 5 aralıkta yeni bir işe girdim. 15 aralıkta yunanistana turistik amaçlı başvurdum yeterince param
otel uçak rezervasyonum konfirmeli vardı, işyerimden izin kağıdı isme yazılmış imzalı kaşeli, ssk hizmat dökümü, işe giriş bildirgesi, tecari sicil gazetesi, oda kaydı, vergi levhası, konsolosluğa hiteben dilekçe, vize başvuru formu, seyahat sigortası hepsi tamdı.
Sonuç red,
açıklama;
justification for purmose and condition of the intended stay was not provided.
(Öngörülen kalış şartları ve amacına uygun geçerli sebeb sunulmamıştır)
İnformation submitted regarding the justification for purmose and condition of the intended stay was not reliable.
(Öngörülen kalış şartları ve amacına uygun geçerli sebebe ilişkin sunulan bilgiler güvenli değildir)
Ne demek istiyorlar?
Ne yapa bilirim?
 

Cevap
18 Nis 2016

Gercekten buyuk problem vize konusunda surekli olarak Turkiyede yasayan arkadaslarimizin yasadigi birinci dereceden problem.is Fuari icin basvurmus olsaydiniz belki daha farkli sonuc alirdiniz.Ayrica islemlerinizi ilk defa yapiyorsaniz bir turizm sirketi personelinden yardim almaniz size avantaj sagliyacakti.daha detayli anlatmak isterdim ama avrupa vatandasi oldugum icin Turk pasaportu ile her hangi bir islemim olmuyor.arkadaslarimin yasadigi problemleri surekli dinliyorum ve cozum ariyoruz.

Gezgin
Cevap
18 Nis 2016

Yazınız için teşekürler Sayın Erkhan bey. Şimdi ben ne yapabilirim? bir daha başvursam neyi değiştire bilirim? İş fuarı demişsiniz bu nedir? böyle birşey yapabilirmiyim? Yeni başvurumu olumlu olması için ne değiştirebilirim acaba? teşekür.

Cevap
18 Nis 2016

Aslında çok ilginç Yunanistan vize için en kolay sonuç alabileceğiniz bir ülke !  Red cevabının gelmesine çok şaşırdım. Ayrıca Pasaport da RED damgasının olmasıda kötü olmuş :(  Taşınmaz mülk, çocuğunuz varsa onun bilgileri vs.. ekleyebilirsiniz. İlk Shengen vizenizmiydi ? 

-