Google+

Yurtdışı tatili yalnız mı yapılmalı, turla mı ?

33917 May 2016Tartışma

Arkadaşlar. Bu yaz temmuz ayı içerisinde orta avrupa tatili yapmayı düşünüyorum. Prag, Viyana, Budapeşte güzergahları tercihim. Çantamı alıp tek mi gitsem yoksa bi turla mı gitsem, bu konuda kararsızlık yaşadım. Tur daha ağır basıyor ama turda da tek kişi olunca 1000 liraya yakın bir artış oluyor. Bu durumda ya tur için bir yol arkadaşı ya da bireysel gitmek için yol arkadaşı bulmak mantıklı geldi ve buraya yazdım. Tavsiyelerinize açığım. Gençken gezmek lazım di mi :))

tuncmt
Gezgin
Cevap
03 Haz 2016
Tek basina

Turlar genelde Inglizce bilmeyen, gurup halinde gezmek isteyenler icin uyugun. Eger ozgur ruhluysaniz, Ingilizceniz varsa, planli degil spontone , gunluk planlarla gezmeyi seviyorsaniz. Tek basinizaseyahatten turla oldugundan daha cok keyif alacaksiniz.

Prague , Viyana ve Budapeste , hem pek cok turkistin gezdigi hem pek cok otel ve hostel ceneklerinin oldugu sehirler. Kesenize uygun bir otel bulmak kesinlikle mumkun.

Cevap
01 Tem 2016
Orta Avrupa

Kesinlikle tek basina. Yapilmayacak bir sey degil, istediginiz gun istediginiz yerde olursunuz. Uygun hosteller var. Yeni kultur ve yeni insanlar tanimak icin kendi basiniza gitmelisiniz, neyi ne kadar yapabiliyorsunuz adina hos bir deneyim olur Orta Avrupa icin en azindan.

-