Google+

Arama formu

Yurtdışı tatili yalnız mı yapılmalı, turla mı ?

Soru

Arkadaşlar. Bu yaz temmuz ayı içerisinde orta avrupa tatili yapmayı düşünüyorum. Prag, Viyana, Budapeşte güzergahları tercihim. Çantamı alıp tek mi gitsem yoksa bi turla mı gitsem, bu konuda kararsızlık yaşadım. Tur daha ağır basıyor ama turda da tek kişi olunca 1000 liraya yakın bir artış oluyor. Bu durumda ya tur için bir yol arkadaşı ya da bireysel gitmek için yol arkadaşı bulmak mantıklı geldi ve buraya yazdım. Tavsiyelerinize açığım. Gençken gezmek lazım di mi :))

Cevap

tuncmt kullanıcısının resmi
tuncmt
03 Haz 2016

Turlar genelde Inglizce bilmeyen, gurup halinde gezmek isteyenler icin uyugun. Eger ozgur ruhluysaniz, Ingilizceniz varsa, planli degil spontone , gunluk planlarla gezmeyi seviyorsaniz. Tek basinizaseyahatten turla oldugundan daha cok keyif alacaksiniz.

Prague , Viyana ve Budapeste , hem pek cok turkistin gezdigi hem pek cok otel ve hostel ceneklerinin oldugu sehirler. Kesenize uygun bir otel bulmak kesinlikle mumkun.

Figen Atik kullanıcısının resmi
Figen Atik
01 Tem 2016

Kesinlikle tek basina. Yapilmayacak bir sey degil, istediginiz gun istediginiz yerde olursunuz. Uygun hosteller var. Yeni kultur ve yeni insanlar tanimak icin kendi basiniza gitmelisiniz, neyi ne kadar yapabiliyorsunuz adina hos bir deneyim olur Orta Avrupa icin en azindan.

kadocolak kullanıcısının resmi
kadocolak
10 Tem 2018

Bende tek başına gezilmesinden taraftarım. Otel veya hostelde yer almak için bile, fotoğraf çekileceğin zaman birini durdurup "do you take a photo" deme işlemini geziye giden yapmalı. Her şeyin önüne hazır serildiği ulaşım,yemek,konaklama ve rehberlik bence tatilin gezmenin aykırısına kıçıyor. Burada bunu yapacaksın deniyor yapıyorsun, sonra? sonra onlar nereye giderse sen de oraya onlar ne yaparsa sen de onlarla yapıyorsun.