Google+

Arama formu

Özlem Demir: “Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi”

Son dönemde bir Budapeşte seyahatiniz oldu? Gitmeye nasıl karar verdiniz? 
Skyscanner’dan tüm yıl, “her yere” seçimi ile yaptığım aramalardan birinde Wizz Air’in Budapeşte için uygun fiyatlı biletlerine rastladım ve çocuklarla ilk yurt dışı şehir gezimiz için uygun bir destinasyon olduğuna karar verdim.

Özlem Demir: “Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi”

Budapeşte seyahatiniz öncesinde nasıl bir hazırlık yaptınız?
Öncelikle booking.com’dan bütçemize göre bir otel rezervasyonu yaptırdım. Tercih etmem gereken restoranları, gitmiş olan güzel yemek düşkünü arkadaşlarıma sordum : ) Gezilecek ve görülecek yerleri, gezginlerin bloglarından okuyarak özet bir liste çıkardım.

Özlem Demir: “Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi”-1

Budapeşte'de nerelerde kaldınız? Şehir  içi ulaşımı nasıl sağladınız?
4 kişilik bir aile olduğumuz için 1+1 apart bir daireyi tercih ettik (Prime Aparts). Apartımızın konumu, merkezi idi. Ulaşımı büyük ölçüde yürüyerek sağladık.
 
Ne kadar süre kaldınız?
4 gece kaldık.

Özlem Demir: “Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi”-2

Budapeşte'de katıldığınız etkinlikler nelerdir?
Çocuklarla birlikte operaya gittik. 3 saatlik operanın ilk 45 dakikasını seyretmeyi başardık : )
 
Budapeşte'de yeme-içme alışkanlıkları nasıl? Bize önereceğiniz yeni lezzetler var mı?
Macar yemeklerini, özellikle de “gulaş”ı çok tercih ettiğimi söyleyemem ama gidecek olanlara şehir parkındaki göle nazır Robinson Restoran’da papardelle üzeri ördek bacağını, 110 yıllık bir restoran olan Matyas Pince’de canlı müzik eşliğinde sebze şişli ve isli peynirli risotto yemelerini gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Nehir kıyısındaki teknelerden birinde de Chain Bridge’e karşı bir öğle yemeği yemeyi unutmasınlar derim : )

Özlem Demir: “Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi”-3

Özlem Demir: “Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi”-4

Budapeşte'de karşılaştığınız herhangi bir tehlike oldu mu?
Tehlike değil de taksimetre ile ilgili bir aldatmaca yaşadık diyelim. Gidecek olanlara taksimetre açtırmak yerine fiks bir fiyat üzerinden anlaşmalarını önerebilirim. 
 
Bu seyahatinizde "asla unutmam" dediğiniz anılarınız var mı?
Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi.

Özlem Demir: “Buz gibi havada Szechenyi hamamlarında, tarihi bir ortamda ve açık havada sıcacık havuzda yüzmek muhteşem bir deneyimdi”-5

Son olarak Budapeşte‘ye gidecek olanlara tavsiyeleriniz nelerdir?
Wizz Air, pek duyulmadığı için insanların tereddütle yaklaştıkları bir havayolu şirketi. Ben zamanında kalkışlarından ve yaklaşımlarından çok memnun kaldığımı, fiyat performans oranını çok başarılı bulduğumu belirtmek isterim. Budapeşte’ye gitmek isteyenler  Wizz Air’in kampanyalarını takip etsinler derim.