Google+

Arama formu

2016'NIN RESMİ TATİL GÜNLERİ

Yeni bir yıl yaklaşıyor. Yeni yıl; yeni sürprizler, yeni tecrübeler ve yeni yolculuklar demek elbette. Peki siz yeni yıl gelirken ilk neyi kontrol edersiniz? Ben tatil günlerine bakarım ilk önce. Çünkü erken rezervasyon ve iyi bir planlamayla gidilemeyecek ülke yoktur. İşte eski yılı tortop ettiğimiz bu mübarek günlerde size yepyeni hayaller kurma, planlar ve rezervasyonlar yapma fırsatı. Haydi buyrun liste halinde 2016 Yılı Resmi Tatil Günleri...

Bu arada, harika haber şu: 2016 yılında Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinin başlangıcı Pazartesi gününe denk geldiği için muhtemelen her iki bayramda da 9 günlük bir tatil olacak. 

2016'NIN RESMİ TATİL GÜNLERİ

2016 TATİL TAKVİMİ

Yılbaşı: 1 gün - 01 OCAK CUMA (Hafta sonuyla birleşince toplamda 3 gün tatil)
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 1 gün - 23 NİSAN CUMARTESİ
Emek ve Dayanışma günü (İşçi Bayramı): 1 gün - 01 MAYIS PAZAR
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı: 1 gün - 19 MAYIS PERŞEMBE (Cuma ile birleştirirseniz toplamda 4 günlük bir bahar kaçamağı fırsatı)
Ramazan Bayramı arifesi: 1/2 gün - 04 TEMMUZ PAZARTESİ
Ramazan Bayramı: 1. gün - 05 TEMMUZ SALI
Ramazan Bayramı: 2. gün - 06 TEMMUZ ÇARŞAMBA
Ramazan Bayramı: 3. gün - 07 TEMMUZ PERŞEMBE (Cuma'yı da idari izinli sayarsak 1-11 Temmuz arası kocaman 9 günlük tatiliniz cepte)
Zafer Bayramı: 1 gün - 30 AĞUSTOS SALI
Kurban Bayramı arifesi: 1/2 gün - 11 EYLÜL PAZAR
Kurban Bayramı: 1. gün - 12 EYLÜL PAZARTESİ
Kurban Bayramı: 2. gün - 13 EYLÜL SALI
Kurban Bayramı: 3. gün - 14 EYLÜL ÇARŞAMBA
Kurban Bayramı: 4. gün - 15 EYLÜL PERŞEMBE (Aynı şekilde bu bayramın Cuması da eklenebilir 9-19 Eylül arası enfes bir 9 günlük tatile dönüştürülebilir)
Cumhuriyet Bayramı: 1,5 gün - 28 EKİM CUMA ve 29 Ekim CUMARTESi

Bu listeye önceden planlanmış yıllık izinler de usturuplu bir şekilde erkenden eklenebilir. Niyetiniz hangi ülkeye gitmek olursa olsun önceden yapılan otel ve uçak rezervasyonları ve makul aktarmalarla çok hesaplı, keyifli ve planlı tatiller yapabilirsiniz.

Bu listeyi ister sık kullanılanlara ekleyip isterseniz de sosyal medyada paylaşıp yıl boyu elinizin altında bulundurur, hem siz hem arkadaşlarınız için harika fırsatlar yaratabilirsiniz.

2016 yılı dilerim hepimiz, ülkemiz ve tüm dünya için; fırsatlar, keyifli ve başarı dolu günler, yepyeni sürprizlerle dolu sağlıklı, mutlu ve eğlenceli bir yıl olur.

2016'NIN RESMİ TATİL GÜNLERİ-1

Rezervasyon yaptıktan sonra bu yazı da eminim işinize yarayacaktır. Bir göz atmayı unutmayın!
Havaalanına Nasıl Gidilir? (Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na Ulaşım)

2016'NIN RESMİ TATİL GÜNLERİ-2


Yazar Hakkında

Pınar Bulut

Gezmeye bahane arayan, sebep yoksa icat çıkartan, yol olmazsa gökyüzüne merdiven dayayan, sineğin yağını hesaplayıp sırf gezme olsun diye öküz altında buzağı arayanların sayfası. Öyle çok fazla ansiklopedik bilgi yok. (Bir Wikipedia değilim yani) Açık bir vizyonu, gizli bir misyonu var. Gizli görev şu; Ben gezdim sen de gez, sen gördün o da...