24. EMITT Fuarı

Bu yıl 24. Kez gerçekleştirilen EMITT Turizm ve Seyahat Fuarı, dün Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. T.C Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un konuşmasıyla açılan fuar, sadece Türkiye’den değil yabancı ülkelerden de büyük talep görüyor. İlk gününde turizm sektörünün gündeminin ele alındığı fuar, 2 Şubat 2020 tarihinde sona erecek.

Emitt Fuarı 1

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerinin sektörün güncel konuları hakkında konuşacağı dünyanın en büyük turizm fuarlarından EMITT dün başladı. Türkiye’den 40 destinasyonun, 35 ülkenin ve dünyanın en çok turist çeken noktalarının tanıtılacağı fuar, T.C Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un konuşmasıyla açıldı. Ersoy konuşmasında Türkiye turizminin 2019 yılında rekor kırdığını ve 2020’nin turizm açısından daha başarılı bir yıl olacağını beklediklerini dile getirdi.

Dün EMITT kapsamında “Başkanlar Forumu: Fikir Önderleri 2020 Turizm Öngörülerini Açıklıyor” başlıklı bir panel de gerçekleştirildi. Panelde TTYD Başkanı Oya Narin, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ali Bilir, turizm açısından 2019’u değerlendirirken 2020 yılına dair öngörülerini paylaştılar. Türkiye’nin turizm sektörü bağlamında içinde bulunduğu krizi kolaylıkla aşabildiğinin vurgulandığı panelde 2019 yılının turizm açısından başarılı bir yıl olduğu söylenirken 2020 yılında ise turizmde 2014’teki rakamlara ulaşılmasının hedeflendiği belirtildi.

Emitt 2

Influencerlar tarafından da büyük ilgi gören EMITT’e bu yıl Haley Dasovich, Jihye Choe, Li Yanping Marina Comes ve Tom Grond gibi dünyaca ünlü bloggerlar katılırken ülkemizden de Malta Turizm Ofisi Türkiye Resmi Tanıtım Ajansı Manya Medya'nın kurucusu Murat Özbilgi,  sosyal medya fenomeni Elvin Levinler ve seyahat yazarı Sevil Mert katılım gösterecek. Ayrıca Cumartesi gününün öne çıkan etkinliklerinden “Influencerlar Geçici Bir Heves mi, Etkili Bir Çözüm mü?” paneli Murat Özbilgi’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek. Panelde influencer olmanın olumlu ve olumsuz yönleri derinlemesine konuşulacak.  

Emitt 3

Bu yıl EMITT Fuarı’na katılanları turizm hakkındaki önemli bilgilerin yanı sıra bir de Louvre Müzesi tarafından VR teknolojisiyle oluşturulmuş  “Mona Lisa: Beyond The Glass” sergisi bekliyor. Türkiye’de ilk kez görülebilecek bu serginin yanı sıra EMITT ziyaretçileri VR teknolojisi sayesinde günlük belirlenen konseptler doğrultusunda örneğin Tokyo’nun kalabalık caddelerini ya da Kolezyum’u gezebilecekler.

Bu yılda rekor bir katılım beklenen dünyanın en önemli turizm fuarlaırndan EMITT ile ilgil detaylı bilgiyi www.emittistanbul.com adresinden alabilir ve fuara katılım göstererek yapılacak konferanslar ve VR gerçeklik deneyimleriyle eşsiz bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Yorumlar

22 Eki 2021, Cuma - 19:08
Gezi rehberi için teşekkürler. https://gezirehberim.net/