Google+

Arama formu

AVRUPA TURLARI HAKKINDA BİLGİ

Bu yazı Gezimanya üyesi Cansu Bingöl tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

Avrupa her yıl dünyanın farklı köşelerinden turistleri ağırlıyor. Her bir milimetresinde ayrı bir tarihin izlerini taşıyan büyük Avrupa kıtasında 60’tan fazla ülke yer alıyor, haliyle de bu ülkeler arasından bir seçim yapmak oldukça zor olabiliyor. Bu sebeple de farklı isteklere uygun olarak hazırlanan Avrupa turları pek çok gezgin için cazip bir seçenek haline gelebiliyor.

AVRUPA TURLARIYLA NEREYE GİDİLİR?

Balkan turları, kayak turları, Orta Avrupa turları, Benelüks turları, Baltık turları, İskandinavya turları birkaç ülkeyi görebileceğiniz zengin ve kapsamlı turlardır. Bunun dışında sadece bir Avrupa ülkesini içeren bir tur seçerek tercih ettiğiniz ülkenin birkaç şehrini görebilir ve o coğrafyanın ruhunu daha iyi anlayabilirsiniz. Tek ülke turları arasında en çok tercih edilenlerse şöyle: Fransa, İtalya, Yunanistan, İspanya, İngiltere, Rusya ve Hollanda. Avrupa turları fiyatları için tıklayın.

AVRUPA TURLARI HAKKINDA BİLGİ

AVRUPA’YI TURLA GEZMENİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  • Rehberle Gezmek

Belki de en büyük avantajlardan biri gittiğiniz Avrupa ülkesinin dokusunu yakinen bilen tecrübeli bir rehberle dolaşmaktır. Bulunduğunuz şehrin tarihî, mimarî, kültürel ipuçlarını rehberinizden öğrenebilir, onun yönlendirmeleriyle ziyaret ettiğiniz yerlerin dokusunu çok daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz..

  • Uygun Fiyatlardan Faydalanmak

Tur şirketleri paketlerini oluştururken tek başına gezen gezginlerin ulaşabileceği otel ve araç fiyatlarından çok daha uygun fiyatlara ulaşabilir ve bunu konuklarına sunabilirler. Toplu veya erken alımlarda fiyatların ekstradan düşebileceğini ve ayrıca taksit imkânlarını da hesaba katarsak Avrupa seyahatlerinde tur şirketlerini tercih etmenin neden daha mantıklı olabileceğini daha iyi anlatmış oluruz.

  • Zamanı Yönetebilmek

Pek çok Avrupa turu programı daha önce binlerce gezgin ve rehber tarafından deneyimlenmiş ve mükemmel hale getirilmiştir. Örneğin; hangi bölgeye ne kadar zaman ayrılması gerektiği sayısız ziyaretle belirlenmiş ve seyahat programına en uygun şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca olası bir program değişikliğinde, tur rehberi mutlaka bir B planı sunacak ve zaman kaybını önleyecektir. Tur deyince herkesin sürekli birlikte hareket ettiği bir gezi düşünmeye de gerek yok. Rehberin vereceği serbest zaman boyunca Avrupa’yı kendi başınıza keşfe çıkabilir ve özgürlüğün de tadına varabilirsiniz.

AVRUPA TURLARI HAKKINDA BİLGİ-1

  • Görülmesi Gereken Yerleri Kaçırmamak

Herkes Paris’e gidince Eiffel Kulesi’ne gitmek gerektiğini bilir ancak şehrin dokusunu yansıtan ve Parislilerin çok iyi bildiği özgün yerleri atlayabilirler. İşte bu sebeple Avrupa’nın kendine has mekânlarını keşfetmek ve tarihini hissedebilmek için turları tercih etmek mantıklı bir adım olabilir.

  • Yeni İnsanlar Tanımak

Turların belki de en keyif verici özelliklerinden bir diğeri de kendi sosyal çevremizde, iş yaşantımızda ya da ailemizde denk gelemeyeceğimiz insanlarla rastlaşmamız olabilir. İçinde gezgin ruhu taşıyan bir grup insanın turun ilk gününden son gününe gelene kadar oluşturacağı bağı; tur deneyimini daha önceden tadanlar mutlaka biliyordur. Avrupa’nın dar sokaklarını, yerel lezzetlerini, kıymetli el işlerini keşfederken insanları da keşfetmek harika bir deneyim olarak hatıralarınızda yer edecektir.

  • Güvenli Bir Şekilde Seyahat Etmek

Tur şirketlerinin anlaşmalı oldukları ulaşım şirketleri, oteller/konuk evleri, rehberler, sigorta şirketleri uzun araştırmaların sonucu seçilmiştir. Seyahat eden kişilerin çıkarlarını gözeterek oluşturulmuş olan anlaşmalarla güvenli bir seyahat sağlanması hedeflenmektedir. Seyahat sırasında doğabilecek olumsuz bir durum karşısında tur yetkilisi deneyimiyle olayı kontrol altına almak için elinden geleni yapacak ve konuğunun zor durumunu ortadan kaldırmaya çalışacaktır.