Barselona'dan 8 Yer

Park Güell

Güell ailesinin soyluluk göstergesi için yapılan park, 1923 yılında halka açılmıştır. Burada bulunan yapıların çoğu, renkli seramik parçaları içeriyor. Buradaki büyük meydanda ise mozaik kaplı banklar bulunmakta, bu meydan birçok halk etkinliğine de ev sahipliği yapmış.Park Güell Parkın girişinde ise kubbe şeklinde çatıları bulunan iki bina bizi karşılıyor. Birinde büyük enteresan bir kule bulunuyor. Buradan oldukça güzel fotoğraflar elde edebilirsiniz. 

Park Guell

Picasso Müzesi

Barselona’nın en önemli müzelerinden olan Picasso Müzesi’nde, ünlü ressam Picasso’nun çalışmaları sergilenmektedir. Her ayın ilk Pazar günü ücretsiz olan müzeyi, gidilecekler yerler listenize eklemelisiniz. 

La Sagrada Familia

Modern mimarinin öncülerinden sayılan bu bazilika, Antoni Gaudi’nin hayatını kaybetmesi sonucu yarım kalmıştır. Yapımı hala süren eser halk arasında "bitmeyen kilise" olarak adlandırılmış. Kilisenin yapımına halkın yardımları ile devam edilmektedir. Kilisenin yıllar boyunca bitirilememesinin sebebi halkın yardımlarıyla yapılıyor olması ve o dönemin karmaşık mimarisinin çözülme zorluğudur. Binaların çizim ve yapım yöntemlerini de günümüz teknolojisine uyarlamak oldukça zordur. 

La Sagrada Familia

El Born

Burası şehrin en iyi alışveriş butiklerinin bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Alışverişin yanı sıra da burada oldukça ucuz ve bir o kadar da lezzetli pizzalar da yiyebilirsiniz. Tüm gün alışveriş ve sonucunda lezzetli bir pizza için burayı ziyaret etmelisiniz. 

El Born

Papabubble

Barselona’da ilk dükkanını açan Papabubble’nin, İstanbul’da da şubesi vardır. Buradaki harika şekerleri tadıp aynı zamanda şeker gösterilerini de seyredebilirsiniz. 

Casa Batlló

Casa Batlló binası Barselona’nın merkezinde bulunmaktadır. Yine Antoni Gaudi’nin bir yapıtıdır. Yapıt 1904 yılında restore edilmiştir.

Casa Batlló

Terraza Martinez

Barselona’nın eşsiz manzarası karşısında buranın yemeklerini tatmak, Barselona’da mutlaka yapılması gerekenler arasında! Özellikle de pirinç yemekleri tavsiye ediliyor. 

W Barcelona

Harika restoran manzarasından sonra yine manzaraya doyacağınız bir otel W Barcelona. Burada konaklamak müthiş keyifli olacağı gibi otel yakınında bulunan restoran ve kafeleri keşfetmek için de güzel bir fırsattır.