Bocas Del Toro - Panama

Panama’nın bir başka güzel şehri "Bocas Del Toro." Anlamı ise ‘’boğanın ağzı’’ demek.  Bu bölgede yaşayan etnik gruplara ise Ngöbe ve Bugle isimleri veriliyor.

Panama bir okyanus ülkesi doğal olarak bu şehirde de suyla haşır neşir olacaksınız, bot ve tekneler burada oldukça fazla kullanılıyor.

Buranın ziyaret edilmesi gereken yerlerinden biri "Playa Tortuga" yani Kaplumbağa Plajı. Plaja bu ismin verilmesinin sebebi ise bu koyun Karaip deniz kaplumbağalarının üreme bölgesi olması.

Bocas del Toro, Panama’daki ulaşılması en zor yerlerden biri. Ama Karaip Sahilleri’ndeki en güzel plajlara sahip olduğundan insanlar yolları, denizleri aşıp buraya geliyorlar. Bu nedenle bölgede pek çok lüks turistik tesise rastlamak mümkün.

Bocas del Toro çevresindeki diğer adalara da deniz taksi ile ulaşmak mümkün. Bu bölgede yapılacak alternatifler arasında sörf, dalış, snorkeling ve yoga bulunuyor.

Tabii bu sakin yerde biralarınızı yudumlayıp manzaranın tadını çıkarmak dahi oldukça güzel bir aktivite olabilir. Dinlenmek, biraz sakinleşmek isteyenler için Bocas del Toro çok uygun bir varış noktası.