Bodrum'da Sel Felaketi

Bodrum’da Sel Felaketi

Hep sıcacık güneşi ve sahilleriyle akıllara kazınan Bodrum, büyük bir sel felaketi atlattı. Bayram öncesi ortalığı savaş alanına çeviren felakette, can kaybı yaşanmaması herkesi sevindirdi. 

Sel

Metrekareye 230 kg yağmur

Salı günü başlayan sağanak yağmur, yaklaşık 3 saat sürdü. Metrekareye 230 kg yağmur suyunun düştüğü Bodrum’da, özellikle dereyatağına kurulan şehir merkezi büyük hasar gördü. 

Araçlar 300 metre sürüklendi

Gökçeler Dağı’ndan gelen sel suları kent kurulduğunda dere olan cadde ve sokakları doldurdu. Ağaç dallarını da taşıyan çamurlu sular önüne ne geldiyse sürükledi. Sezon daha bitmediği için kalabalık olan Bodrum merkezinde, birçok araç ve motor sulara kapıldı. 

Sel

2 metreye yaklaşan sel suları

Sabahın ilk ışıklarında, sel felaketinin büyüklüğü daha iyi ortaya çıktı. Evlerinin önünde park ettikleri araçlarını bulamayan Bodrumlular büyük şaşkınlık yaşadı. Duvarlardaki su izlerinden, sel sularının 2 metreye ulaştığı görüldü. 

Can kaybı yok

Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum'daki kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışın sebep olduğu felakette, 200'e yakın ev ve işyeriyle, 33 arabanın hasar gördüğünü açıkladı. Can kaybının olmaması herkesi sevindirdi. 

Şehir merkezinde hasar büyük

Bazı otomobillerin işyerlerine girdiği görüldü. 100'e yakın işyeri ile binin üzerinde evi su bastığı belirlenirken 100 kadar otomobilin sürüklenerek büyük hasar gördüğü ortaya çıktı. Bodrum’da kuaförlük yapan Mehmet Bayır, "Şu anda dükkanım tamamen bitmiş durumda, 2 metre yüksekliğinde dükkana su girmiş şok içindeyim" dedi. 

Sel

Bodrum’da bir ilk

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bugüne kadar Bodrum’da böyle büyük bir felaketin yaşanmadığını dile getirdi. Bodrum’un bayrama yetiştirileceğini belirten Kocadon, özel sektöre ait işçilerin ve araçların, belediye ve Akut ekipleri ile beraber canla başla çalıştıklarını söyledi.

Verethragna

Yazar Hakkında

Verethragna

Gezer, Analog fotoğraflar çeker. Klasik bisikletleri restore eder. Müzik dinler, şarkı söyler.