Bu Yılki Resmi Tatiller ve Seyahat Önerileri

 Kısa süren tatil dönemini en iyi şekilde değerlendirmek hemen herkesin arzuladığı bir şeydir. 2021 yılı da bu anlamda sizlere doyasıya tatil yapma imkanı verecektir. Siz de 2021’de kaç gün tatil yapacağınızı merak edenlerdeniz bu yazımız tam size göre.

1 Ocak 2021 – Yılbaşı

2021’in ilk gününün Cuma gününe denk gelmesi hafta sonu ile birleştirildiğinde kısa bir tatil fırsatını da beraberinde getirdi. Yılbaşı tatilinin denk geldiği 1 Ocak Cuma gününü hafta sonu ile bağlayanlar 3 günlüğüne küçük bir kaçamak yaparak, yeni yıla muhteşem bir başlangıçla girdiler.

23 Nisan 2021 - Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 7’den 70’e hemen herkes çocuklar gibi şen olur. Cıvıl cıvıl kutladığımız en neşeli bayramlarımızdan biri olan 23 Nisan bu sene Cuma gününe denk geliyor. Bu da hafta sonu tatili ile birleştirildiğinde 3 günlüğüne de olsa kısa bir tatile çıkabileceği anlamına geliyor. İster İstanbul yakınlarında bir yerlere isterseniz de Kuzey Ege’nin gözbebeği Kazdağları’na doğru ailenizle birlikte küçük bir tatile çıkabilirsiniz.

1

1 Mayıs 2021 - Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bu sene cumartesi gününe denk geliyor. Her ne kadar tatil yokmuş gibi gözükse de duruma iyi tarafından bakmakta yarar var. Zira normal şartlarda cumartesi günü çalışanlar için bu 2 günlük bir hafta sonu tatili anlamına geliyor. 2 gün de olsa bana yeter derseniz İstanbul yakınlarında bir yerlere giderek, hafta sonunuzu keyifli hale getirebilirsiniz. Şile, Ağva veya Sapanca’ya yapacağınız 2 günlük küçük bir kaçamak emin olun size ilaç gibi gelecektir.

12 Mayıs 2021 – Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı tatili bu sene 12 Mayıs Çarşamba arife günü ile birlikte başlıyor. Resmi tatil günleri arasındaki yerini alan bayram tatilinin ilk günü ise 13 Mayıs Perşembe gününe denk geliyor. 14 Mayıs Cuma bayramın ikinci günü olurken 15 Mayıs Cumartesi ise bayramın üçüncü ve son günü olarak takvimlerde işaretleniyor. Bu da sevdiklerinizle birlikte 4 ya da 5 günlük bir tatile çıkabileceğiniz anlamına geliyor. Dilerseniz arife günü olan Çarşamba günü için izin kullanıp 4,5 gün olan bayram tatilini 5 güne de çıkarabilirsiniz. Bu süre içerisinde yurt içi ya da yurt dışı turlarına katılıp her zaman görmek istediğiniz yerleri görebilir ya da erken rezervasyon indiriminden yararlanarak istediğiniz bir otelde ailenizle birlikte keyif bir tatil yapabilirsiniz.

19 Mayıs 2021 – Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktığı ve itilaf devletlerinin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı gündür. Resmi tatiller arasında bulunan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, 2021 yılında Çarşamba gününe denk geliyor. Pazartesi ve Salı günü de tatil yapmak isterseniz, 5 günlük bir tatil kaçamağı yapabilirsiniz. Bu uzun tatil ile Türkiye’nin saymakla bitmeyecek olan doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca gittiğiniz birçok yerde Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel etkinliklere de denk gelebilirsiniz.

15 Temmuz 2021 – Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanan 15 Temmuz bu sene Perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü ek izin almanız halinde 4 günlük bir tatil fırsatı sizleri bekliyor olacak. Son dakika fırsatlarını değerlendirerek Bodrum veya Çeşme’ye kaçıp, keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

19 Temmuz 2021 – Kurban Bayramı

Kurban Bayramı tatili 2021 yılında 19 Temmuz Pazartesi arife günü ile birlikte başlayıp, 23 Temmuz Cuma günü sona erecek. Toplamda 4 buçuk günlük bir tatil olan Kurban Bayramı tatili için 2021 yılının en uzun resmi tatili de denebilir. Başlangıcı arife günüyle birlikte pazartesi, bitişi ise Cuma gününe denk gelen Kurban Bayramı öncesi ve sonrasındaki haftasonları ile birleşerek tam 9 gün tatil yapabilme fırsatı sunacak. Yazın en sıcak günlerine denk gelen bayram tatilinde Ege veya Akdeniz sahillerine doğru keşfe çıkabilirsiniz.

30 Ağustos 2021 – Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı 2021 yılında Pazartesi gününe denk geliyor. Yine hafta sonu ile bağlayabileceğiniz 3 günlük kısa bir yaz sonu tatili için oldukça ideal bir süre. İsterseniz Zafer Bayramı kutlamalarına katılabilir isterseniz de şehirden çok uzaklaşmadan yakın yerlerde huzur bulacağınız tatil havasında kısa bir mola verebilirsiniz.

29 Ekim 2021 – Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetimizi kutladığımız bu özel günde birçok şehirde Cumhuriyet coşkusu yaşayacağız. Cuma gününe denk gelen resmi tatilde kutlamalara katılabilir ya da Perşembe günü yarım gün izin alarak 4 günlük bir sonbahar tatili planı yapabilirsiniz. Unutmayın ki bu tarih Yedigöller’e gitmenin tam mevsimi. Bölgedeki otellerde yerinizi ayırtıp, yeşilin bin bir tonunu barındıran bir doğada huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz.