Google+

Arama formu

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI

Hala biz zavallı egomuzu tatmin için "Çin Malı" diye ezikleyip duralım, o çekik gözlü dev çekirge gümbür gümbür dünyayı ele geçiriyor. İster Amerika olsun ister Mısır ister İtalya, gittiğiniz tüm ülkelerde tüm hediyelikçiler hep onlarla dolu. Yani hangi ülkeye giderseniz gidin aslında Çin kazanıyor.

7 den 70'e tüm erkeklerin ve kadınların genetik mucize eseri çok genç gözüktüğü bu ilginç ülkede çocukların aşırı tatlı ve sıcak kanlı olmalarına şaşmamalı...

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-1

Zeki ve ciddi bakışlardaki kararlı ve aşırı masum ifadeyi görüyor musunuz şunların?

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-2

Sizin ilgilendiğinizi fark ettiklerinde hiç de o yabani Avrupalı çocuklar gibi değiller. Aksine hemen bir danslar bir şovlarla ilginizi çekip fotoğraf çekmenizi sağlıyorlar.

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-3

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-4

İster dev Tiananmen Meydanı'ndaki özgürlük bayramı kutlamasında, isterse dünyanın en yüksek binalarından olan İnci Kulesi'nin tepesinde olsun, her an sanki ülkelerinin geleceğinden emin zafer işareti otomatik ellerinde.

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-5

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-6

Anne babalar da çoğu Avrupalı'nın tersine fotoğraf çekilmesinden mutlu ve gururlu. Ne hoş!

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-7

Pekin'de Yasak Saray'ın bahçesindeki bu minik hanıma ne dersiniz! Kostümü, şahane tokası ve o bilmiş bakışlarıyla birazdan imparatorun yanına çıkacak gibi değil mi?

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-8

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-9

Yorgun düştük ama biz, daha gidilecek çok yol var.

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-10

İşte güzelliğin tamamen kalıtsal olduğunun Çince kanıtı.

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-11

ÇİN MALI ŞİRİNLİK MUSKALARI-12

Ekonomisi hızla büyüyen, nüfus planlaması, çevreci politikaları ve planlı kentleşmesiyle gitgide daha kaliteye ulaşan bir ülke benim gördüğüm. Üstelik ne tam komünist ne tam kapitalist. Yetecek kadar fazla, artmayacak kadar az.

Bu sevimli halleriyle beni kendine hayran bırakan minikler hiç şüphesiz ilerinin her alanda üretim yapan dev gücünün bir parçası olacak ve ben bundan büyük bir mutluluk duyacağım. Çünkü bilimi kendine ışık edinen, çalışarak dişini tırnağına takarak, başkasının petrolüne, toprağına, dinine, iktidarına göz dikmeden tüm ülkelerin pazarını işgal etmeyi başarabilen bu minik çekirgelerin yolu açık olsun...


Yazar Hakkında

Pınar Bulut

Gezmeye bahane arayan, sebep yoksa icat çıkartan, yol olmazsa gökyüzüne merdiven dayayan, sineğin yağını hesaplayıp sırf gezme olsun diye öküz altında buzağı arayanların sayfası. Öyle çok fazla ansiklopedik bilgi yok. (Bir Wikipedia değilim yani) Açık bir vizyonu, gizli bir misyonu var. Gizli görev şu; Ben gezdim sen de gez, sen gördün o da...