Çocukluğuma Bir Bilet

Geçen hafta Gezimanya'dan hoş bir davet aldım. 17 Nisan akşamı gezi blogger ve yazarları için düzenlenmiş bir organizasyona aitti. Akasya KidZania'da hem de 23 Nisan öncesi Çocukluğuma Bir Bilet öneriliyordu. Sınavlarım öncesinde yoğun bir dönemim olmasına rağmen bu fırsat kaçmaz, içimdeki çocuğu mutlu etme vaktidir deyip, kabul ettim ;)

Katılımcılarla ve Gezimanya ekibinden Tuğçe ve Özlem Hanım ile girişte buluştuk. Bilekliklerimiz takıldı, içerideki aktiviteleri detaylı bir şekilde anlatan bir harita, harcamalarımızın büyük bir bölümünü karşılayacak çek ve uçuş simülasyonuna ait biletimizi alıp 4. kata çıktık.


#cocuklugumabirbilet ;)

Bu arada bizim için hazırlanmış büfede aperatifler ve içeceklerimiz eşliğinde planlarımızı yaptık. Önceliğimiz çekimizi bozdurup haritadan beğendiğimiz, denemek için sabırsızlandığımız aktivitelere yönelmek oldu. Benim gibi ilk tercihi Gizli Ajan Servisi olan iki gezgin arkadaşım Yağmur ve Çiğdem ile aktivite binasına yöneldik. Ruhumdaki 008 Bondiye heyecan içindeydi :) Yeleklerimizi giydik, baretlerimizi taktık. Uyarılarımızı dinledik ve harika ajan müzikleri eşliğinde kendimizi lazer ağlarının içinde bulduk. Votex köprüsünden geçtik. Örümcek ağı tırmanışı yaptık. Halatla 7 metrelik yükseklikten atladık. Tam bir Mission Impossible setiydi :) 

Soluklanmak için Kapalı Çarşı formunda düzenlenmiş binanın içinden geçerek yorumlarını merak ettiğimiz Falcı Bacı'ya yöneldik. Sihirli küresi yoktu. Sihirli, sıcacık tebessümü vardı bizim falcımızın. Fal bakmadı tabii, astrolojik yorumlardan Yengeç Burcu'na ait kartı okudu. Çok da güzel haberler verdi ;)

Duvara tırmanma bölümü en maceralı anım oldu. Düz duvara tırmanan bir çocuk değildim ancak çocukluğum bahçeli evde geçtiğinden bol bol dut ağaçlarına tırmanmışlığım var. Bunun verdiği alt yapıdan faydalanarak cesaretle tırmandım ve yukarıdaki butonu basıp, kırmızı ışığı yaktım. Ödülümü de aldım. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmazzz ;)


O butona basılacak!

Birebir uçaklarla aynı olan kokpitimizin komuta panelinden yararlanıp, uçak kullandık. Simülasyon bile olsa çok eğlenceliydi. Atatürk Havaalanı'na uçak indirmeye çalışmamı görmeliydiniz. Yağmur, kar, kış demeden yılmadan çabaladım ancak  iki kez uçağı düşürdüm. İtiraf ediyorum. Belki de sorun bende değil panellerdeydi ;)


Haydi Uçuyorusss :)

KidZania'da yetişkinlerin dünyasında yer alan markalar ile işbirliği yapılarak, 4-14 yaş arasındaki çocukların, yetişkinlerin taşıdığı rolleri canlandırmalarına imkân verilmiş. Böylece çocuklar gerçek hayata hazırlanırken hem eğleniyor hem de öğreniyor. Buradaki bazı aktiviteler sayesinde sadece para harcamayı değil, aynı zamanda emek sarf ederek, çalışarak nasıl para kazanılacağını ve nasıl tasarruf edebilecekleri konusunda da bilgi sahibi oluyorlar. Bence onlarla beraber çocukluğa dokunuş vaktidir ;) Bu fırsatı yakalayan biri olarak deneyin derim. Bu  imkânı verdiği için de Gezimanya Ekibi'ne teşekkür ediyorum.

Çocuklarımızın ve içindeki çocuğu yaşatanlarımızın 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlu Olsun. "Teşekkürler ATAM"…

Mehtap Uşun

Yazar Hakkında

Mehtap Uşun

Elimde değil hakim olamıyorum;İçimde hep "Hadi gezelim" diyen ve sonrasında kendini seyahatte bulan bir gezenti var.Bazen ruhuna, bazen uzak diyarlara, bazen kapı komşusuna bir gidesini v