Dünya'nın İlginç Meslekleri

1- Fantezi satıcısı Bir doktor bir günlüğüne barda bir şarkı söylemek istiyor olabilir, bir mühendis okyanusta dalış yapmak ya da bir psikolog Bali’ de masaj yaptırmak isteyebilir. İşte fantezi satıcısı bu noktada insanlara bu isteklerini sağlama olanağı sunan kişidir. www.gezimanya.com/SehirDetaylari/bali-denpasar

2- Karınca Yakalayıcı Son yıllarda bazı pet dükkânlarında karıncaların satılmaya başlanması karınca yakalama mesleğini daha da öne çıkarmaktadır. Doğadaki karıncaları yakalayarak iyi paralar kazanılabilir. Karıncaların çoğalması açısından özellikle dişi karıncaları yakalamak bu iş için oldukça önemlidir.  

3- Sperm İşçisi Sperm işçisi, verimli sığır ve at ırkı yetiştirmek için iyi cins boğa ve aygırlardan sperm almada ön hazırlıkları yaparak spermi alan kişidir. Bunun sonunda kaliteli ırkta sığır ve at yetiştirilmektedir.

4- Enstrümancı Proses veya akış tipi üretim yapan tesislerde, ölçme ve kontrol cihazlarının arıza tespiti, onarımı, periyodik bakımı ve yenilenmesine ilişkin işlemleri, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişi.

5- Remayözcü Remayöz makinesini kullanarak, dikime hazırlanmış örgü ürünlerin yaka, bant, pat, cep, yan dikiş ve lastik dikim işlemlerini, kendi başına ve belirli bir sürede yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

6- Rodeo Koruma Rodeo koruma işi adrenalin tutkunları için çok ideal gözükmektedir. Bunun nedeni ise rodeo yapan kişi yere düştüğünde, boğanın dikkatini başka yöne çekmek pek de kolay değildir. Başka yönden kasıt ise çoğunlukla kişinin kendisi olmaktadır. İşte rodeo korumacı bu zorlu ve ilginç işi yapan kişidir.

7-    Bingo Anonsçusu Bingo anonsçusu, büyük marketlerde belirli sayıda kişi için fırsat olduğunu haber veren kişidir. İşini bir oyuna dönüştürerek oldukça eğlenebilir. Mizah duygusu gelişmiş kişilerdir.

8- Şiropraktör İnsan vücudundaki kemik ve kaslarda oluşan bozuklukları elle veya aygıt kullanarak tedavi eden kişidir.

9- Tavuk Seçici? Binlerce civciv arasından civcivleri inceleyerek dişi ve erkekleri ayırt eden kişidir. Bu iş de oldukça önemlidir. Çünkü cinsiyetlerinin erken bilinmesi fayda sağlamaktadır.

10- Son Ütücü Özellikle Türkiye’de oldukça revaçta olan bir meslek. Son ütü isini yapmakla görevli kişilerdir. Genellikle bir konfeksiyon imalatının temel taşlarından biridirler. işin tekniğini kavramış insanlardır.

Etiketler