Google+

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU

177201 Mar 2015Özel Yazı

Expo 2016 Antalya’nın jingle ve maskot tanıtım toplantısı Gezimanya.com ekibinin de katılımıyla 27 Şubat 2015 tarihinde Antalya’da Cornelia Diamond Hotel’de gerçekleşti.

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU-1

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in ve çok sayıda katılımcının yer aldığı toplantıda; Expo 2016 Antalya ile ilgili ayrıntılı bilgiler aktarıldı.

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU-2

Dünyanın en büyük fuar organizasyonu, 2016 yılında Çiçek ve Çocuk temasıyla 23 Nisan-30 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. 19. yüzyılın ortalarından bu yana düzenlenen bu organizasyonun Türkiye’de ilk kez gerçekleşeceği söylendi.

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU-3

Botanik EXPO fuarına 190’a yakın ülkenin davet edildiğini bildiren Bakan Mehdi Eker; sergi alanlarındaki çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu ve bitkilendirme çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Organizasyonun sembol çiçeği ise “şakayık” olacak.

Çiçek temasının biyoçeşitliliği temsil ettiğini söyleyen Eker, bu fuar ile bahçe ve bahçeciliğin tanıtılacağını belirtti. Ayrıca organizasyon sonrasında da bu sergi ve sera alanlarının kalıcı olacağı bildirildi. Türkiye’de Akdeniz bölgesinin, bitkisi en zengin bölge olduğunu aktaran Eker; bu organizasyona en yakışan yerin turizmin başkenti Antalya olduğunu dile getirdi.

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU-4

Tanıtım toplantısında animasyon gösterimi yapılan geleneksel kıyafetli Ece ve Efe isimli çizgi karakterlerin, organizasyonun maskotları olduğu açıklandı ve dinletilen jingle ile toplantı sonlandı.

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU-5

EXPO 2016 ANTALYA - TÜRKİYE’NİN İLK EXPO’SU-6

Organizasyonun akıllarda kalan sloganı ise şu oldu: “Gelin Antalya’da bir dünya bahçesi oluşturalım!”

-
Yorum göndermek için Giriş Yapın veya Üye Olun

Yorumlar(0)

Yorumlar