Gezmeyi Özleyen Gezginler İçin Yılbaşı Hediyesi Önerileri

Yılbaşına çok az kalmış olsa da eminiz ki henüz sevdiklerine hediye almamış ya da ne hediye alacağına bir türlü karar verememiş kişiler olabilir. Biz de Gezimanya olarak bugün sevdikleri kişilerin en önemli hobilerinden biri seyahat etmek olanlar için bir içerik hazırlamak istedik ve seyahat severlere yılbaşı hediyesi önerilerimizi sıraladık. Biliyoruz şu an seyahat etmek corona dolayısıyla pek mümkün değil ama inanıyoruz ki bugünler de sona erecek ve yeniden seyahat edebileceğiz. Siz de bu hediye önerilerimiz sayesinde seyahat etmeyi seven arkadaşlarınızın özlemini bir nebze de olsa hafifletebilir ya da onlara seyahat edecekleri zaman kullanabilecekleri işlevsel ürünler hediye edebilirsiniz.

Herkese mutlu bir 2021 yılı dileyerek önerilerimize başlıyoruz.

Charmlı Bileklik

Modayı takip eden herkes aksesuarların artık kombinlerin ayrılmaz bir parçası olduğunun farkındadır. Siz de bu farkındalıktan yola çıkarak sevdiklerinize onların her an yanında bulundurabileceği bir aksesuar alabilirsiniz. Hatta charmlı bilekliklerden satın alarak onların seyahat tutkusunu da aksesuarlarına yansıtabilirsiniz. Charmı bilmeyen kişiler için anlatacak olursak kavramların ufak bir objeye dönüştüğü bileklik süslerine charm deniyor.  :) Siz de seyahat sever arkadaşınıza seyahatle ilgili charmlar ile hazırlattığınız bir bileklik satın alabilirsiniz. Örneğin hediyeyi alacağınız kişi Paris hayranıysa ona Eyfel Kulesi charmlı bir bileklik hazırlatabilirsiniz ya da Roma en sevdiği yerse Kolezyum charmlı bir bileklik bile bulabilirsiniz. Hediye sahibinin sevdiği spesifik bir yer yoksa da seyahat çantalı, ayakkabılı charmlarla bir bileklik hazırlatarak seyahat tutkusuna atıfta bulunabilirsiniz.

1

Termos

Seyahat sever birinin kahve sevmemesi mümkün mü?! :)  Bize sorarsanız asla! Biliyorsunuz kahve kalp atışını hızlandırarak uykunun açılmasını sağlayan bir mucize. Hal böyle olunca bu eşsiz içecek sabah erkenden kalkıp keşfe çıkan seyahat severlerin en elzem ihtiyaçlarından biri olarak biliniyor. Özellikle seyahati esnasında trekking ya da hiking gibi doğa yürüyüşlerine de çıkacak kişiler yanlarına kahve de almayı seviyor. Siz de bu bilgilerden hareketle seyahat sever arkadaşınıza gezilerinde kahvesini yanında taşıyabilmesi için güzel bir termos alabilirsiniz. Hatta hediye alacağınız kişinin en sevdiği lokasyonu biliyorsunuz ona üzeri baskılı tasarım bir termos da alabilirsiniz.

Kahve Paketi

Kahvenin seyahat severler açısından önemini bir önceki önerimizde anlatmıştık. Siz de sevdiklerinize bu noktadan hareketle farklı kahvelerle dolu bir kahve sepeti yaptırıp hediye edebilirsiniz. Hatta hediye paketinizde farklı ülkelere özgü kahve çekirdeklerine yer vererek sevdiklerinizin adeta içtikleri içeceklerle farklı coğrafyaları deneyimlemesini sağlayabilirsiniz. Eğer bir paket yapmak size mantıklı geldiyse fakat içerisinde hangi çekirdekler olması gerektiğine emin değilseniz bizce mutlaka öncelikle Brezilya çekirdeklerinden yapılmış kahveye yer vermelisiniz. Asidite bakımından zengin Brezilya kahvesinin yanı sıra sepetinizde keskin asiditesi ve tatlı aromasıyla öne çıkan Kosta Rika kahvesine de bir şans vermelisiniz. Daha yoğun aromalı bir kahve hediye etmek isterseniz sert yapısı sayesinde aromasını içinde tutan Guatemala çekirdeklerini tercih edebilirsiniz. Eğer çok büyük bir kahve paketi hazırlayacaksanız Etiyopya, Kenya, Kolombiya ve Endonezya çekirdeklerini de paketinize eklemenizi öneririz.

2

Fotoğraf Makinesi

Bir seyahat severin gezmek kadar sevdiği bir şey varsa  o da gezdiği yerleri fotoğraflayarak anılarını ölümsüzleştirmektir. Her ne kadar artık fotoğraf çekme eylemi mobil cihazlarla yapılıyor olsa da hem hafıza bakımından hem de görüntü kalitesi bakımından fotoğraf makinelerini tercih eden gezginlerin sayısı da bir hayli fazla. Siz de seyahat sever yakınınız için güzel bir fotoğraf makinesi satın alabilirsiniz. Hatta renkli görünümüyle oldukça şeker bir aksesuar olan ve çekilen fotoğrafın anında çıktısının alınmasına olanak tanıyan fotoğraf makinelerinden hediye ederek sevdiklerinizin daha çok anı biriktirmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Pasaport Koyma Gözü de Olan Cüzdan

Her ne kadar cüzdan başta seyahat severler için en uygun hediyelerden biri olarak görülmese de aslında sevdiklerinize hediye edebileceğiniz oldukça işlevsel cüzdanlar da mevcut. Şöyle ki özellikle yurt dışına seyahate giden kişiler evraklarını ve pasaportlarını koyabilecekleri büyük bir cüzdana gereksinim duyuyor. Hatta nispeten güvenilir olmayan bölgelerde cüzdanı boyunda taşımak oldukça mantıklı bir seçenek oluyor. Yani boyna da asılabilecek ipli bir cüzdan seyahat severlerin adeta imdadına yetişiyor. Siz de sevdikleriniz için onların yakın zamanda seyahat etmeye başlayacağının da farkındalığıyla büyükçe şık bir cüzdan alabilirsiniz. Hatta temalı cüzdan modellerinden seyahate uygun temaya sahip bir tanesini seçerek karşınızdaki kişiyi mutlu edebilirsiniz.

3

Valiz Etiketi

Seyahat eden kişinin yanından asla ayırmadığı bir eşya dense hepimizin aklına valizler gelir, değil mi? Peki ya seyahatle ilgili en büyük kabus dendiğinde akla ne gelir? Bu sorunun cevabı da valizlerin kaybolmasıdır tabii ki. Siz de tüm bu ihtiyaç ve korkudan yola çıkarak sevdiğiniz kişiye valizini kaybetmesini engelleyecek valiz etiketleri hediye edebilirsiniz. Dilerseniz hediye edeceğiniz kişinin zevkine göre desenli veya renkli valiz etiketlerinden birini seçebilirsiniz. Valiz etiketi satın alırken etiketin kırılma olasılığını yok etmek için keçe gibi kumaşlardan yapılmış ürünleri seçmenizi de öneririz.

Tarih Sınırlaması Olmayan Seyahat Ajandası

Corona döneminde olduğumuz için ajanda fikri belki de en başta kulağa çok mantıklı gelmeyebilir. Ama özellikle son zamanlarda tarih zamanı olmayan ajandalar moda olmuş durumda. Siz de bu bilinçle sevdiğiniz kişi için tarih sınırlaması olmayan renkli bir seyahat ajandası alabilirsiniz. Belki artık çoğu kişinin telefonundaki not defterlerini kullandığını düşündüğünüz için ajanda almak istemezsiniz ama inanın bize seyahat programlarını yazarak yapmaktan keyif alan çok kişi var. Yani seyahat ajandası işlevsiz bir hediye olmayacak. Hatta dünya haritalı ya da seyahat temalı bir ajanda oldukça renkli ve şık bir hediye olacak!

4

Kumbara

Bozuk para biriktiren kişilerin fark etmeden bir kenara oldukça önemli meblağlar koyduğuna denk geldiniz mi daha önce? Eğer denk gelmediyseniz biz size söyleyelim her gün cebinizde kalan bozuk paraları bir kumbaraya attığınızda bir süre sonra farkına varmadan bayağı bir miktar biriktirmiş oluyorsunuz. Siz de seyahat etmeyi sevdiğini bilen arkadaşınıza ya da dostunuza kumbara alarak onun para biriktirmesine vesile olabilirsiniz. Eğer ki arkadaşınız hediyenizi düzenli olarak kullanırsa kim bilir sayenizde ilk seyahatinin uçak parasını fark etmeden biriktirebilir. Bunun hem ona hem de size vereceği mutluluğu tatmak için kumbara almak bize sorarsanız oldukça mantıklı bir fikir.

Sırt Çantası

Seyahat etmeyi seven bir kişinin en önemli ihtiyaçlarından bir diğeri de şüphesiz ki sırt çantasıdır. Çünkü özellikle uzun yürüyüşlerin yapılacağı gezilerde sırt çantaları gezginlerin eşyalarını taşıması için oldukça ideal bir seçenektir. Yani siz de eğer seyahat sever dostunuza mutlaka işine yarayacak bir hediye almak isterseniz sırt çantalarına bir göz atmalısınız. Sadece sırt çantası diyip geçmeyin. Karşınızdaki kişinin zevkine göre bu işlevsel ürünler arasından seçim yapabileceğiniz kadar çok seçenek var. Seyahat severin zevkine göre dilerseniz renkli bir sırt çantası alabilirsiniz. Ya da desenler içinden karşınızdaki kişiye en uygun olanı seçebilirsiniz. Yakınınızın zevklerine göre çantaların bölmelerine de karar verebilir, işlevsel bir tercih yapabilirsiniz.

6

Powerbank

Seyahate çıkacak kişiler sosyal medyayı aktif olarak kullanmayı ve sosyal medya hesapları aracılığıyla seyahatlerinin anılarını ölümsüzleştirmeyi severler. Bu noktada önlerindeki tek engel mobil cihazlarının şarjlarının bitmesi olacaktır. Bu nedenle seyahat etmeyi seven arkadaşınıza onun gezisinde özgürce paylaşım yapmasını sağlayacak bir hediye almayı tercih edebilir ve powerbank hediye edebilirsiniz. Powerbank alırken bütçenize göre birkaç kez şarj eden kaliteli bir model seçebilir ya da kısa sürede şarj olan ve bir kere şarj etme özelliğine sahip modellerden birini satın alabilirsiniz. Kısacası powerbank hediyenizle dostunuza özgürce mobil cihazını kullanmayı hediye edebilirsiniz.

Bizim seyahat etmeyi özleyen gezginler için hediye önerilerimiz bu kadar. Siz de bu hediyelerden birini alarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Hepimiz için 2021’in seyahat ve güzelliklerle dolu bir yıl olmasını dileriz.