Güzellikleriyle San Francisco

1- Outerlands Restaurant

Outerlands branç için ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği yerlerden biri. Outerlands’ı diğer mekanlardan ayıran çok farklı ve önemli bir özelliği vardır. Restorana gelen misafirlerin arasında bulldog cinsi köpekler de mevcuttur. Köpeği olanların rahatlıkla gidip bir şeyler yiyebileceği, vakit geçirebileceği bir yerdir. Outerlands restorantına gittiğinizde yanıbaşınızda sizin gibi oturan bulldog cinsi bir köpeğe rastlayabilirsiniz. 

2- Golden Gate Köprüsü

San Francisco’da bulunan oldukça gösterişli bir köprüdür. Öyle ki köprünün ışıkları, günesin doğusundan önce etrafı gündüz olmuşçasına aydınlatır. Pek çok fotoğrafçının bildiğinin aksine sadece gün doğduktan sonra ve gün batmadan önce değil, gün ağarırken ve hava kararırken köprüdeki altın ışıklar büyüleyici görüntüler oluşturmaktadır. 

Golden Gate

3- Alcatraz Hapishanesi

Alcatraz Hapishanesi San Francisco’da bulunan, filmlere konu olan dünyanın en meşhur hapishanelerinden biridir. Başlarda San Francisco’yu koruma amaçlı bir karargah olarak kullanılan yer, daha sonraları federal bir hapishane haline getirilmiştir. Kaçmaları kesinlikle mümkün olamayan en azılı mahkumları biraraya getiren hapishane adeta bir ölüm makinesine dönüşmüştür. Hapishane ayrıca yıllarca Amerika’nın en azılı mahkumlarının tutulduğu bir federal hapishanedir. 

Alcatraz

4- Ferry Plaza Farmers Market

Ferry Plaza Farmers Market’te pek çok gıda standı bulunmaktadır. Rojas Aile Çiftliği standı bunlardan en meşhurudur. Stand, içinde barındırdığı birçok renkte farklı üzümlerle pazarda renk cümbüşü sergilemektedir. Standlar her cumartesi Ferry Plaza Farmers Market’te açıktır. 

5- Walt Disney Aile Müzesi

Müze, 2 Ekim 2009 yılında kapılarını ziyaretçileri açtı. Müzede, birbirinden karakterleri n eserleri mevcut. En çok ilgi göreni ise Mickey Mouse'un ilk "karalamaları" oluyor. Walt Disney Aile Müzesi San Francisco’ya gidildiğinde müze severler için tercih noktalarından birini oluşturuyor. 

Walt Disney

6- Dolores Park

Dolores Park’ı, içinde çok sayıda basketbol sahasını, tenis kortunu, futbol sahasını, çocuk ve köpek oyun alanlarını bulundurur. Parkın başka bir özelliği ise burada rengarenk, kanatlarını açmış her daim uçmaya hazır olan Amerikan papağanlarını görmek mümkün.

Dolores Park

7- Presidio

Orijinali El Presidio Real de San Francisco’dur. San Franciscos’da çok güzel görülmeye değer bir yeridir. 1994 yılında Golden Gate Ulusal Dinlence Bölgesi'nin bir parçası olarak yapıldı. İçinde 21 tane güzel mahalle vardır. Evlerin önünde pahalı, klasik otomobiller görmek mümkün.

8- Fisherman’s Wharf

Fisherman’s Wharf Bölgesi, San Francisco’da yıllık ortalama 12 milyon turistin ziyaret ettigi bir yerdir. Bölgeyi önemli bir yer haline getiren şey ise Fisherman’s Wharf’da bie yandan güneşlenirken diğer yandan deniz aslanlarını izleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra bölgede, çeşitli deniz mahsullerini bulabileceğiniz restorantlarda yemek yiyebilir, hediyelik eşyalar alabilir ya da körfez bölgesini gezebileceğiniz tekne turlarına katılabilirsiniz.

9- De Young Museum

San Francisco’da bulunan müze ziyaretçilerine şehrin 360 derece tepeden izlenebilmesine olanak veriyor. Geçmiş yıllarda Yves Saint Laurent'in 40 yıllık tasarım macerasını özetleyen bir sergi, San Francisco'daki De Young Müzesinde ziyarete açıldı. 

10- Mission Scene

Mission Scene, San Francisco sokaklarında alışveriş yapanların birbirinden ilginç ve renkli Meksikalı güreş maskeleri satan standlara uğramadan geçmek istemeyecekleri bir yer.