Hawaii Adaları dediğimizde belki de aklımıza en çok tercih edilen balayı mekânı geliyor. Kısmen de öyle... Hawaii Adaları hem balayı hem de normal tatiller için en çok tercih edilen yerlerden... 

Hawaii ABD’nin bir eyaletidir. Hawaii Adaları ise Büyük Okyanus’un kuzeyindeki bir adalar grubudur. 

Hawaii

Hawaii Takımadaları batıda Midway Adası’na, doğuda Hawaii Adası’na kadar uzanır. Hawaii’yi 8 büyük ada oluşturur. Bunu yanı sıra 124 adacık vardır. 

Hawaii Takımadaları, Pasifik Okyanusu’nun kuzeyinde 2.415 kilometre boyunca uzanır. İsimleri sırayla Niihau, Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Kahoolawe ve Hawaii adalarıdır. 

https://gezimanya.com/hawaii

Kauai yıllık 1.170 santimetre yağış ortalaması ile aynı zamanda dünyanın da en yağışlı bölgelerindndir. Bu denli yeşil olamasının nedeni de çok yağış almasındandır. 

Hawaii’de yaşayanlar Amerika’nın en uzun ömürlü insanlarıdır. Adalardan dolayı her zaman bir yaz havası var olmakla birlikte insanlar telaşsız ve stressiz bir hayat sürerler. 

https://gezimanya.com/hawaii

Dünyanın en iyi sörfçülerinin de Hawaii dalgalarında yetişmiş olduğu bilinmektedir.

Hawaii Takımadaları'nın en büyüğü ise yine aynı ismi taşıyan Hawaii Adası’dır. 10.430 km² yüzölçümü ile en güneydoğuda olan adadır. 

Hawaii

Kauai ise Hawaii Adaları’nın en güzel ve gösterişli olanıdır. Yeşil bir bitki örtüsüne, altın sahillere ve turkuaz bir denize sahiptir.

Hawaii Adaları, su altı volkanlarından çıkan lavların katılaşarak kayalar haline dönüşmesi ile oluşmuştur. Lavların içindeki minerallerden oluşmuş toprak, dünyanın hiçbir yerinde görülmeyen bitki ve hayvan türlerine ev sahipliği yapmaktadır. 

Hawaii