ITB Berlin 2020 de İptal Edildi

Tüm dünyanın gündeminde yer alan Corona virüsü sebebiyle daha önce Barcelona'da dünyanın en büyük mobil teknoloji organizasyonu olma ünvanına sahip etkinliği Mobil Dünya Kongresi iptal edilmişti. Bu haberin ardından bugün 5-15 tarihleri arasında İsviçre'nin Cenevre kentinde gerçekleşecek Cenevre Otomobil Fuarı’nın da iptal edildiğini duyduk.

1

Tüm bunların ardından gözler ilerleyen günlerde gerçekleşecek ITB Berlin Fuarı ile ilgili çıkacak karara çevrildi. Bugün, 4-8 Mart tarihleri arasında yapılması beklenen ve dünyanın en önemli turizm fuarı olarak öne çıkan ITB Berlin Fuarı'nın da Corona virüsü sebebiyle iptal edildiği açıklandı. Haber sitesi Eturbonews'ün hafta başında fuarın iptal olacağıyla ilgili tahmini de böylelikle doğru çıkmış oldu. 

2

Karar, Messe Berlin Fuar İdaresi'nden, Sağlık Bakanlığı'ndan, İçişleri Bakanlığı'ndan ve Ekonomi Bakanlığı'ndan temsilcilerin yaptıkları gün boyu süren toplantı sonucunda alındı.Başta fuar idaresi sosyal medyadan gelen "fuar iptal" çağrılarını bu kararın yalnızca fuar idaresinin otoritesinde olduğunu söyleyerek kabul etmemiş olsa da nihai karar fuarın bu yıl gerçekleşmemesi yönünde oldu. İlk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını dile getiren Messe Berlin Fuar İdaresi Denetim Kurulu Başkanı fuar gerçekleşecek olsa katılacak olacak  tüm partnerlerine teşekkür etti ve sözlerini tüm partnerleriyle çalışmayı dört gözle beklediğini ekleyerek sonlandırdı.