Google+

Arama formu

MİNİK İZCİLERİN ETKİNLİĞİ

Bu yazı Gezimanya üyesi Emirhan UYAR tarafından yazılmıştır. Yazılarınızı sitemizde yayınlamak isterseniz üye olabilirsiniz.

18 Ekim 2014 Cumartesi günü çok heyecanlı bir şey yapmak için Kocaeli’ye gittik arkadaşlarımla. JOTA-JOTI (Jamboree On The Air ve Jamboree On The Internet; bu tanımı sizin için Google’dan buldum) etkinliği, benim anladığım şekilde anlatırsam eğer; tüm dünyadaki izci çocukların telsiz ile haberleştiği bir etkinlik.

MİNİK İZCİLERİN ETKİNLİĞİ

Okulda arkadaşlarımla ve öğretmenimle buluştuk. Otobüsümüzle yola çıktık. Yolculukta yine çok eğlendik. Otobüsün arka koltuklarına kankalarımla oturduk, eğlenceli bir yolculuk yaptık. Hepimiz çok heyecanlıydık. Ben kafamda hayal ede ede iyice heyecanlı olmuştum. Zannettim ki tüm dünyadan çocuklar kendi ülkelerinin dilinden konuşacak ve ben korktum. İngilizce bilmiyordum o kadar… Arkadaşım Fuday evden araştırmış ve bir kâğıda İngilizce-Türkçe cümleler yazmıştı. Çok şükür bu iyiydi.

MİNİK İZCİLERİN ETKİNLİĞİ-1

Olay yerine vardığımızda bizi büyük salona aldılar. Camlardan halı sahada oynanan maçları izledik. Telsiz odasına 5 kişilik gruplar halinde aldılar. İçeriye girdiğimde kalbim duracaktı. Bizim konuşma yaptığımız yerin kodu YM2KI idi, bunu kolay söylememiz için Yankie Mike 2 Kilo India olarak söyledik. Konuşmaya başlangıçta bunu söylemek şart. Yoksa senin nereden katıldığını anlamıyorlar. Biz Türkçe konuştuk, kolay geçti yani. Zaten oradaki lider abilerimiz ve öğretmenimiz yardım etti.

MİNİK İZCİLERİN ETKİNLİĞİ-2

Arkadaşlarımızla çok eğlenceli bir gün geçirerek yemek yedik, sonra fotoğraf çekildik ve yola çıktık. Okulumuza geri döndüğümüzde ailelerimiz bizi bekliyordu. Annem beni karşıladı, çok eğlenceli bir geziydi. İzci olmak çok eğlenceli herkese tavsiye ederim.

Not: Bu yazıyı ben yazdım ama Türkçe hatalarım olmasın diye anneme kontrol ettirdim. Bu benim ilk yazım…

Detaylı bilgi için; www.world-jotajoti.info adresine ve https://www.facebook.com/groups/705908529458156/ Facebook sayfasına bakabilirsiniz.

Gönül Şamdanlı kullanıcısının resmi
Gönül Şamdanlı
Pzt, 10/27/2014 - 14:06
Merhaba Emirhan. Paylaşımın için teşekkürler.
A.Yaren AŞÇIOĞLU kullanıcısının resmi
A.Yaren AŞÇIOĞLU
Paz, 11/02/2014 - 17:01
Emirhan çok güzel olmuş
Figiligiz kullanıcısının resmi
Figiligiz
Çar, 11/19/2014 - 12:44
Gezginliğin bu yazı ile tescil edilmiş oldu bence oğlum. Ne şanslı çocuklarsınız, kimselerin okumayacağı defterlere yazardık biz anılarımızı. Sizler böyle sosyal ortamlarda yazabiliyorsunuz. Çok gez, çok yaz, e mi? :)
Emirhan UYAR kullanıcısının resmi
Emirhan UYAR
Cum, 11/21/2014 - 23:02
Yorumunuz için teşekkür ederim

Emirhan UYAR kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında

Emirhan UYAR

01.10.2005 Kadıköy doğumluyum. Fenerbahçe stadının yanında doğdum ama Galatasaray'lıyım. Formula1 yarışlarını, Rallileri, Gezi yapmayı, Kampa gitmeyi, Oryantiring yarışlarını, Kitap okumayı, Sinemaya ve Konserlere gitmeyi çok severim. 4 yıldır izciyim. Lisanslı Oryantiring sporcusuyum. Öğretmenim ve ailem sayesinde hobilerimi rahatça...