Monte Carlo - Monaco

Dünya'daki ikinci küçük bağımsız devlet olan Monaco'nun en kalabalık semti Monte Carlo'dur. 25 bin kişilik bir nüfusa sahip olan Monte Carlo, ünlü ve gösterişli kumarhaneleri ile dünyanın dört bir yanından turist çekmektedir.

Monte Carlo ile Monaco Ville'nin arasında büyük bir yat limanı bulunmaktadır. Bu yat limanı aynı zamanda Monaco’nun deniz yolu ulaşımında çok önemli rol oynamaktadır.

Monaco-Ville'deki Prenslik Sarayı, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Yine bu bölge içerisinde yer alan Adliye Sarayını da görebilirsiniz.

Sarayın çevrelediği bölge içerisindeki Kraliyet kilisesinin tavan süslemelerinde tonlarca altın kullanılmış olması, bu kiliseyi diğerlerinden ayıran en önemli özelliktir. Diğer önemli özelliği ise kraliyet ailesi mensuplarının öldükleri zaman bu kilisenin içerisine gömülüyor olmalarıdır.

Dünya Jet Sosyetesi'nin uğrak yeri olan Monaco, her türlü eğlenceyi misafirlerine sunmaktadır. İster bar ve diskolarda eğlenir, isterseniz kumarhanelerde şansınızı deneyebilirsiniz. Kumar oynamayacak olsanız bile, 24 saat açık bu kumarhaneleri turistik olarak gezebilirsiniz.

Ayrıca birçok opera, tiyatro ve dünyaca ünlü gösteriye ev sahipliği yapan kentte, bu gösterilere de katılabilirsiniz.

Monaco mutfağı dünya mutfağından en seçkin örnekleri bünyesinde barındırır. Çok lüks restoranlarda servis ve kalite üst düzeydedir. Monaco mutfağı, Fransa ile hemen hemen aynıdır.

Monaco'nun en iyi alışveriş olanaklarının yer aldığı Condamine Pazarını ziyaret edebilisiniz. Parfüm, çikolata, seramik, giysi, dokuma ürünleri, ayakkabı, kitap, mücevher ve nakış işleri, burada bulabileceğiniz ürünlerdir ve oldukça kalitelidir.