Paris Disneyland Bilet Fiyatları

ABD’li ünlü film yapımcısı Walt Disney’in 1955’te kurduğu Disneyland, dünyanın en büyük eğlence parkı olarak biliniyor. Hem çocuklara hem yetişkinlere sayısız eğlence imkanı tanıyan Disneyland, dünyanın farklı yerlerinde bulunuyor. En ünlülerinden biri ise şüphesiz Disneyland Paris. Disneyland Paris, Disney karakterleri ve stüdyoları, oteller, restoranlar, büyük bir panayır alanı ve yüzme havuzlarından meydana gelen bir kompleks.

Paris gezilecek yerler listesinin başlarında gelen Disneyland, Eurodisney adıyla 1991’de kurulmuş. İçerisinde Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park olmak üzere iki temel eğlence parkı mevcut. Disneyland Paris, bu iki park ile yedi otelin bulunduğu alan Disney Village, golf sahalarından oluşan Golf Disneyland ve pek çok aktivitenin merkezi olan yapay gölün yer aldığı Lake Disney bölümlerinden oluşuyor. Disney Village’de konaklama, alışveriş ve yeme içme mekanları bulunuyor. Çocukların en sevdiği bölüm olan Disneyland Park; içerisinde çizgi film karakterlerinin, sivri kulelerin, şatoların bulunduğu Fantasyland, bilimkurgu temasının hakim olduğu Discoveryland, vahşi Batı atmosferine sahip Frontierland, maceraperestleri kendine çeken Adventureland ve Amerikan kasabası konseptine sahip Main Street bölümlerini içeriyor. Walt Disney Studios Park ise, film setlerini turlarla gezebileceğiniz, etkileyici simülasyonların bulunduğu bir eğlence cenneti. Disneyland’ın diğer bölümleri olan Golf Disneyland’da hem yetişkinler hem çocuklara hitap eden dokuz ve on sekiz delikli golf sahaları yer alırken; Lake Disney’de çok büyük bir yapay gölün üzerinde pek çok su sporunu deneme imkanı bulabilirsiniz.

Disneyland Paris, eylül-haziran ayları arası 09.00-20.00 arası açıkken; temmuz-ağustos aylarında 23.00’e kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Stüdyolar içinse bu saatler biraz daha farklı: Eylül-haziran arasında 09.00-18.00 ve temmuz-ağustos aylarında 09.00-20.00 saatleri arası Walt Disney Stüdyoları’nı gezebilirsiniz.

Disneyland Paris bilet fiyatları, gireceğiniz parklara ve tatil sezonuna göre değişiyor. Giriş biletlerini turizm ofisleri, Disney Mağazası, park girişinden satın veya online olarak satın alabilirsiniz. Disneyland biletinizi internetten almak ve daha az sıra beklemek istiyorsanız buraya tıklayarak biletleri inceleyebilirsiniz.
 
Disneyland Park ve Walt Disney Studios bilet ücretleri 4 kategoride satılmaktadır. Fiyatlar döneme ve yoğunluğa göre değişebilir.
MINI paket (42 Euro),
MAGIC paket (56 Euro),
SUPER MAGIC paket (66 Euro),
SUPER MAGIC PLUS paket (Yetişkin 79.00 Euro, çocuk 71 Euro).

Biletleri incelemek ve satın almak için tıklayın

2 ve 3 günlük biletler yetişkinler için 147 Euro, çocuklar için 130 Euro’dur. 4 günlük biletler ise yetişkinler için 182 Euro ve çocuklar için 163 Euro’dur
 
Uzun kuyruklarda beklememek için biletlerinizi daha ekonomik ve daha pratik bir şekilde internetten de alabilirsiniz. Paris Disneyland bilet fiyatlarını görmek ve satın almak için tıklayın.

Etiketler