Pegasus Ve Atlas Global, Seçim Gününe Gelen Biletlerde İptal Hakkı Tanıdı

Pegasus, 6 Mayıs ve öncesinde satın alınan, İstanbul kalkışlı ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran 2019’u kapsayan biletlerde, yolcularına değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakkı tanıdı. Pegasus'un bu uygulamasını Atlas Global'in kararı takip etti.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçim sonuçları, dün akşam saatlerinde İstanbul'da iptal edilmiş ve seçimlerin İstanbul'da 23 Haziran 2019 tarihinde tekrar yapılması kararı alınmıştı. Pegasus'un duyurusu, 23 Haziran'da yeniden seçim yapılması kararı alınması üzerine kurumsal sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Ayrıca duyuruya göre yolcuların, İstanbul kalkışlı ve varışlı bilete bağlı herhangi bir tarihe ait dönüş uçuşu bileti de bulunuyorsa, bu biletler için de aynı hakları geçerli. Duyuruda, biletlerle ilgili talepler için son işlem tarihinin 31 Mayıs olduğu ve yolcuların 0850 250 67 02 numaralı ücretsiz çağrı merkezini arayarak işlemlerini gerçekleştirebileceği ifade edildi.

Pegasus'un kararını Atlas Global'in Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru izledi. Atlas Global, sonuçları iptal edilen ve yeniden yapılacak olan 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimine denk gelen uçak biletlerinde yolcuların değişiklik yapabileceğini duyurdu. Yapılacak değişikliklerin, yine 6 Mayıs tarihinden önce alınmış biletler için ve yalnızca oy kullanacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olduğu, Atlas Global'in websitesinde ifade edildi. Atlas Global'in değişiklik işlem talepleri için sunduğu son tarih ise biraz daha erken: 14 Mayıs 2019. Seçim gününe denk gelen biletlerin değişikliğiyle ilgili olarak yolcuların; acentelerine veya 0850 222 00 00 numaralı Atlas Global çağrı merkezine ulaşabileceği belirtildi.