Pilanesberg - Güney Afrika Cumhuriyeti

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Pilanesberg şehri vahşi yaşamın dolu dolu izlenebileceği, doğanın kucağında rahatlayabileceğiniz bir yer.

Ortama uyum sağlamak ve doğaya yakın olmak isterseniz sazlarla örülmüş lodgelarda kalabilir, çatınızın üzerine konan kuşlar ve bahçenizin içinde dolaşan babunlarla arkadaş olabilirsiniz.

Bir araç kiralayıp ister gündüz istersenizde gece safarisine çıkabilirsiniz. Zürafalar, zebralar, gergadanlar ve daha pek çok hayvanın yaşamına konuk olabilirsiniz.

Safari esnasında dikkat çekmemeniz ve araç içerisinde ayağa kalkmamanız gerekiyor. Hayvanları ve doğal hayatı rahatsız etmek kabul gören bir şey değil.

Burası dünyada sadece 3 bölgeden bir tanesi olan, 1.300 milyon yıl önce sönmüş alkalin krater üzerine kurulmuş. Ayrıca bu park güzel manzarası ve bir o kadar etkileyici atmosferiyle de tanınmakta.

Son olarak küçük bir bilgi, safari sırasında elinizde yiyecek bulundurmamaya dikkat etmelisiniz, bu vahşi hayvanların dikkatini çekebilir. Karnınız acıktığında ise Pilanesberg bir milli park olduğundan restoran tarzı bir yer bulamayacağınızdan buraya en yakın yer olan Sun City’e gitmelisiniz.

Etiketler