Samos, Yunan Adaları’ndan en yeşil olanı. Turkuaz deniz, temiz havası ve eğlence hayatı ile tatil için önerilen yerlerin başında geliyor. Yakın ve kolay ulaşılabilirliği açısından da tercih edilecek yerlerden. 

Samos

Tarihi Yunan kalıntıları arasında yapacağınız bir tur oldukça keyifli olacaktır. Fakat adada gezmek için araba kiralamak şart. Bunun için de pek çok seçenek mevcut zaten.

Arabası olanların gitmek için en çok tercih ettikleri yerlerden biri ise Kokkari. Bunun yanı sıra Pythagorion’da tercih edilen yerlerin arasında. Adanın en güzel plajlarını burada görebilirsiniz. 

Kokkari

Samos’ta kum plajları çok sayıda yok fakat öbür plajlarda da gayet rahat denize girebiliyorsunuz. Psili Ammos küçük bir kum plajı. Sığ denizi ile genellikle çocuklu ailelerin ağırlıklı olduğu bir plaj. Yanında birkaç restoran da bulunuyor. 

Livadaki Beach ise adanın en güzellerinden. Samos’a geldiğinizde burayı görmeden dönmemelisiniz. Adanın kuzey ucunda kalan plaja gitmeniz için tabelaları iyi takip etmeniz gerekir. Tertemiz turkuaz denizi ile sizde her gün yüzme isteği uyandıracaktır.

Samos

Kokkari oldukça tercih edilen bir yer. Akşam gün batımında limana kurulan masalarda yemek yeme keyfini her yerde yakalayamayabilirsiniz.

Kokkari fotoğraf çekmeyi sevenler için de harika görseller sunuyor. Buraya en yakın plaj Lemonaki Beach. Buradaki Tsamadou Beach de popüler plajlar arasında.

Samos

Teknecilerin gözdesi ise Posidonio koyu. Küçük bir koy olmasına rağmen burada pek çok tekneyi görebilisiniz. Koyun limanındaki restoranlar da oldukça başarılı. Gündüz harika bir deniz keyfinin ardından akşam denizin üstüne kurulan masalarda yemek günü tamamlamak güzel bir seçenek.

Samos’un denizinin yanı sıra adanın tepelerinde yer alan ufak köyler, sardunyalarla çevrili taş evler ve meydanı da adanın bir başka yüzünü yansıtıyor. Ada bu yönüyle trekking sevenlere de güzel imkanlar sunuyor.

Samos

Samos’a Kuşadası’ndan günlük birkaç sefer düzenleniyor. Adaya bu şekilde 90 dakikada ulaşabiliyorsunuz.