Sitra - Bahreyn

Banama'nın güneyinde yer alan ve gene Banama'ya özgü diyebileceğimiz bir yer. Sitra şehri. Bir balıkçı sehri  aslında burası. Aynı zamanda ünlü al-dar adasına gitmek için bu şehrin limanını kullanmak gerek.

Marinaya geldiğinizde etrafta pek çok balıkçı teknesi, buz depoları, balık dolapları size bakıyor olacak. Buradan sizi Al-dar adasına götürecek olan biletlerinizi alabilirsiniz.

Al-dar’ın öyle ahım şahım bir şeyi yok şunu yapmalı, bunu yemeli diyemeyiz. Ama yüzmek için burası uygun ve sadece 150 kişi gelebiliyor buraya. Neden 150? derseniz.

Çünkü en fazla 150 kişiyi alabiliyor ada, evet küçücük bir yer burası. Aslında biraz yüzen dükkan gibi bir yer. Çeşitli su sporlarını yapabilir, yemek yiyebilirsiniz.  

Eğer biletleriniz de tamamsa artık tekneye binip adaya gidebilirsiniz. Adaya ayak basmadan önce pasaport ve biletlerinizin mutlaka kontrol edileceğini unutmamalisiniz. Bu da tamamsa artık adaya ayak basabilirsiniz!

Adada balık tutmak, yüzmek ve deniz bisikleti gibi pek çok su aktivitesi mevcut. Fakat küçük bir uyarı; dip akıntısı çok fazla bu yüzden dikkatli olmanız gerekiyor.

Bir de manzara olarak petrol rafinelerini gormek biraz garip gelebilir ama bu ülkenin dokusu böyle, burayı Bahreyn yapan bunlar bir yerde.

Etiketler