Skagway, Alaska’da 'Inside Passage' denilen bölgenin en kuzeyinde yer alan çok şirin bir yerleşim yeridir. Skagway'de, yaklaşık 1000 kişi yaşamaktadır. Bu bölge, Kızılderili Na-Dene halklarından olan Tlingitlerin yaşadığı bir şehirdir. Yerli halkını Tlingitler’in oluşturduğu Skagway’in başlıca ekonomi kaynağı ise turizmdir.

Bu şirin yerleşim yeri tam bir film setini andırmaktadır. Şehirde, tek katlı ve 2 katlı rengarenk evler yer almaktadır. Burada özellikle Broadway Caddesi'ndeki ahşap bina cepheleri ve In The Trail of ’98 Müzesi görülmeye değer yerler arasındadır.

1897’de inşa edilmiş ve 1898’de hizmete açılmış olan Red Onion Saloon, mutlaka uğranması gereken yerlerden biridir. Burası o dönemdeki tüccarların ve denizcilerin uğrak yeridir. 2 kattan oluşan bu yapının 1. katında içki içilebilirken, 2. katı genelev olarak işletilmiştir. Günümüzde ise alt katta içki içebilir, üst kattaki müzeyi de gezebilirsiniz.

Skagway’de gün içinde çok sayıda bot turları düzenlenmektedir. Bu bot turları aracılığıyla hem gündüz vakitlerinizi güzelce geçirirken hem de bu şehrin bir çok yerini görme imkanı bulabilirsiniz.

Skagway’in ana caddesinde alışveriş yapmak için dükkan bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Birbiri ardına dizilmiş bir çok hediyelik eşya mağazası turistlere farklı seçenekler sunmaktadır.

Ana cadde üzerinde tercih edebileceğiniz pek çok restoran bulabilirsiniz. Şehirde yapabileceğiniz diğer aktivitelerin yanında buradaki restoranlara gitmek sizin için hoş bir alternatif olacaktır.

White Pass & Yukon Route tren yolu, 1889 yılında yapılmıştır. Bu tren yolu limandan başlayıp, Yukon üzerinden Kanada’nın içlerine kadar devam etmektedir.

Tren'le yaklaşık 20 km sonunda Klondike Altın Madeni'ne ulaşabilirsiniz.

1982 yılında kapatılmış olan bu tren yolu, daha sonra sadece turizme hizmet edecek şekilde 1988’de yeniden açılmıştır. Ancak sadece yaz aylarında (Mayıs-Eylül) hizmete açıktır.