Sonunda Yola Çıkıyoruz! :)

Büyük Batı Avrupa kentlerinden birini keşfetme fikri, uzun zamandır aklımızda olan bir tatil planıydı. 3 kişilik ufak arkadaş grubumuz, çoktandır seyahat aşkıyla yanıp tutuşuyordu. Ama iş hayatının yoğunluğu ve günlük yaşamın bitmeyen koşturmacası yüzünden aylardır erteliyorduk gezimizi. Aslına bakarsanız, gitmek istediğimiz ülkeyi ve şehri bile daha netleştirememiştik. Ama zaten bizi heyecanlandıran, gideceğimiz yerden öte, yola çıkma fikrinin ta kendisiydi.

Maximum Mobil uygulamasına gelen yeni bir özellikle artık istediğin havayolundan istediğin yere uçak bileti satın alabiliyorsun. Yine bir iş çıkışı, 3 arkadaş eve söylediğimiz pizzayı yerken, seyahat konusu tekrar gündeme geldi. Hepimiz telefonumuzdaki uygulamadan uçak biletlerini karşılaştırmaya başladık. Arkadaşlarımdan biri güney Fransa’da bol bağ gezmeli ve şarap tadımlı bir tur yapmaya meraklıyken, diğeri Almanya Berlin’e gidip oradaki çılgın gece hayatını deneyimlemek istiyordu. Benim kafamdaki plansa İspanya’ya gitmek idi. Seçenekleri karşılaştırdığımız zaman üçü arasında en makul konaklama seçenekleri de İspanya’da gibi gözüküyordu. Üstelik mart ayı, Barselona’da festival dönemiydi. İkisinin de istediği olsun diye “İspanya’da hem hareketli gece hayatı var, hem de iyi şarap” diye diye bizimkileri ikna ettim.

“Gidiyor muyuz?”, “nereye gideceğiz?”, “oraya şimdi gidilmez, euro çok yükseldi”, “E ne zaman gideceğiz?” cümleleri salonda çarpıştı. Ama hiçbirimiz planımızı daha fazla ötelemek istemiyorduk (Henüz olmayan planımız!). 

En sonunda seyahat tutkumuz, tekdüze yaşamın bizi hapsettiği hareketsizliği yendi. Bir kere işe ciddi bir şekilde koyulunca fark ettik ki, hemen bu mart ayının sonu, hepimiz için diğer haftalara nispeten daha rahat gözüküyor. Eh, bu sefer de hepimizin önceden yapılmış birkaç planını ertelemesi gerekti tabii, ama bir şekilde mart ayının son haftasında kendimize boşluk yaratmayı başardık. Çok mutluyduk; üç arkadaş beraber çıktığımız en son yurt dışı seyahati, ta üniversitenin ilk yıllarında gittiğimiz Hollanda gezisiydi sanırım! :) Şimdi geriye nereye gideceğimize karar vermek, uygun fiyatlı bir uçak bileti bulmak ve konaklama rezervasyonunu yapmak kalıyordu. Grubumuzdan iki kişi yeşil pasaportlu olduğu için vizeyle uğraşmalarını gerektiren bir durum yoktu (şanslılar!). Bense o sancılı belge-evrak sürecine bir an önce girişmeliydim. Neyse ki önümüzde daha yaklaşık 1 ay vardı.

Ben ara sıra Barselona’ya uçak bilet fiyatlarını kontrol ederim. Üniversite yıllarımda gittiğim için bu kent iz bırakmıştır bende ve hep ilk kaçamakta geri dönmek isterim. Neredeyse her ay baktığım için, Barselona uçak biletlerinin o ay aşırı uçuk olmadığını da biliyordum. Hemen Maximum Mobil'le halledelim dedik bilet satın alma işini, hem de uygulamayı denemiş oluruz diye düşünerek. Maximum Mobil'i normalde aylık harcamalarımın detaylarını görmek, kampanyalara bakmak ya da ödeme yapmak için hep kullanırım. Hatta çok sinema bileti almışlığım da vardır. Ama uçak bileti alma işlemini de çok rahat ve pratik bir şekilde gerçekleştirdik. Özellikle son dakika sıkışıklarında büyük faydası olur bu uygulamanın. İşin iyi yanı, uygulamadan tüm bankaların kartlarıyla uçak bileti almak mümkün! Bence siz de Maximum Mobil'e şurada bir göz atın: https://www.maximum.com.tr/TR/maximum-mobil/

Ödeme onayı geldiği an itibariyle içimizi yolculuğun heyecanı sardı. Geriye kaldı vize işlemleri, bavul hazırlıkları ve gezilecek noktaları planlamak. Bu seyahatin rehberi, Barselona tecrübelisi olarak ben olacağım sanırım :) Bekle bizi İspanya, yakında oradayız!

Etiketler