Ufuk Akkuş'Un Objektifinden: Dubai

Sevgili Ufuk Akkuş’un Dubai gezisinde objektifine takılan manzaralar eşliğinde bir Dubai turu atmaya ne dersiniz? Madinat Souk ve Burj Al Arab Yansıması… Madinat Souk, Dubai’nin mutlaka ziyaret edilmesi gereken alışveriş merkezlerinden… Burj Al Arab ise nam-ı diğer “Yelken Otel”… Burj Al Arab 1 Aralık 1999 tarihinde açılmış ve o tarihten beri ünü gitgide artmıştır. Bu yapı, Dubai’nin önemli bir simgesidir.

JBR (Jumeirah Beach Residence) plajı… Bu harika plaj birçok turistin ziyaret ettiği bir bölgedir. Sıcak Dubai günlerinde serinlemek için tercih edilebilir.

Dubai'de bir reklam panosu…

Dünyanın en yüksek gökdeleni Burj Khalifa… 4 Ocak 2010 tarihinde tamamlanan Burj Khalifa, 828 metredir ve 160 katı kullanılabilen bir gökdelendir.

Burj Khalifa ve Dubai… Burj Khalifa’nın mimari Adrian Smith, ABD vatandaşıdır ve daha birçok ünlü yapının mimarıdır.

1833 yılında kurulan Dubai şehri, İngiltere’den bağımsızlığını 2 Aralık 1971 tarihinde kazanmıştır.

Dubai Marina’dan görünüm… Dubai Marina, oldukça zengin bir yerleşim bölgesi olmakla birlikte kentte yaşayan birçok insan bu bölgede ikamet etmektedir.

Dubai Marina’da Marina Mall alışveriş merkezi… Dubai Marina’da yer alan bu alışveriş merkezinde dünyanın ünlü markalarının hemen hemen hepsi bulunmaktadır.

Marina’dan görünüm… Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai’de yaklaşık 2 milyon kişi yaşamaktadır.

Gece ve yansımalar… Dubai, gece ışıl ışıl olan yapılarıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır.

Dubai Marina’da gece… Dubai Marina gece hayatıyla ünlü bir bölgedir. Birçok restoran, kafe ve bar bu bölgede yer almaktadır. Dünya mutfaklarından birçok çeşidi yine bu bölgede bulabilirsiniz.

Dubai günlerimden bir kare…

UFUK AKKUŞ

Yazar Hakkında

UFUK AKKUŞ

Gezgin, Fotoğrafçı 1977 Karabük doğumlu, Safranbolu da yaşıyor.. Mesleğini çok seven bir sigortacı. Hayallerinin peşinden düştü yollara. Farklı kültürleri tanımayı çok seviyor.