Google+

Arama formu

Augsburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Augsburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Augsburg şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Ferienhaus Schadowske, Casa d'Anima App., Ferienwohnung Nähe Messe und Uni Augsburg. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Top Apartment nähe Dom, Holiday Inn Express Augsburg, ☆ Moderne 90m² 3-Zimmer im Zentrum mit Netflix gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Slamba - Hostel Augsburg, Übernacht - HostelHotelHome, City Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Augsburg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Augsburg, Bavyera eyaletinin güney-batısında yer almaktadır. Augsburg Almanya'nın en eski şehirlerinden biri olma özelliğine sahiptir. Ayrıca Münih ve Nürnberg'den sonra Bavyera eyaletinin en kalabalık 3. şehridir. 31 Aralık 2012 nüfus sayımında şehrin nüfusu 272.699 olarak tespit edilmiştir. Bu nüfus sayımına göre şehirde yaşayan yabancıların oranı toplam nüfusun yüzde 16,5 olduğu tespit edilmiştir.

Şehrin adı M.Ö. 15 yılında Roma imparatoru Augustus'un askeri üs olarak kurduğu yerleşim merkezi Augusta Vindelicorum'dan gelmektedir. Augsburg, tarihsel stratejik konumu nedeniyle askeri olarak önemli bir şehirdir. 40. Piyade Alayı, II. Dünya Savaşının sonuna kadar Augsburg'da kalmıştır. 1945 yılında, ABD ordusunun ağır bombardımanı ile hasarlı şehir işgal sonunda ABD'ye teslim olunmuştur.8 Ağustos Augsburg'da Augsburg Barış Bayramı olarak kutlanmaktadır. 8 Ağustos günü şehrin resmi tatilidir ve bu özelliği ile Almanya'da tektir.


Augsburg Turları