Google+

Arama formu

Hannover Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hannover şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Central, quite room-close to metro(Messe/Hannover), Privatzimmer an der Messe, Apartment Messe, City Toplage güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Großzügiges Appartement nähe Hannover-Messe, Hannover at Home - Beautiful apartment in Zooviertel, Schöne saubere 2-Zimmer-Wohnung für Messen oder sonstigen Zeiten. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Apartment World Ltd. Greater Hannover - room agency, Hotel-Restaurant Amadeus, Gästehaus Hahne gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Bed’nBudget Expo-Hostel Dorms, Bed’nBudget City-Hostel, Gästehaus Papusik tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hannover aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hannover Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Hannover Turları

Hannover, Almanya’nın Niedersachsen (Aşağı Saksonya) eyaletinin başkentidir. Geniş yeşil alanları ve parklarıyla ünlü kent aynı zamanda Almanya’nın fuar merkezi olarak bilinir. Expo 2000, (Dünya Fuarı) yıl içinde sayısız fuara ev sahipliği yapan Hannover’da gerçekleştirilmiştir. Ayrıca ünlü bilişim fuarı Cebit de her yıl Hannover’da düzenlenmektedir. 

Kent, 11. yüzyılda Leine Nehri kıyısında kurulmuştur. 1386’da Hansa’ya giren kent Calenberg-Celle ailesinin prenslik merkezi olmuştur. 1866’da Avusturya’nın bozguna uğramasından sonra Prusya Hannover’i işgal etmiştir. Önemli bir karayolu kavşağında bulunan Hannover, tarımsal zenginlikleri ve demiryolları sayesinde 19. yüzyılda hızla sanayileşmiştir. İkinci Dünya Savaşı’nda kentin yarısından fazlası harap olduğundan dolayı tarihi yerleri az, eski şehir bölgesi (Altstadt) ise küçüktür.

Kentteki egemen iktisadi etkinlik, kauçuk, kimya, otomobil, makine ve elektroteknik sanayileridir. Hannover aynı zamanda, eğitim öğretim kurumlarıyla Aşağı Saksonya eyaletinin başlıca kültür merkezidir. 

Tanıtıcı Video: