Google+

Arama formu

Leipzig Gece Hayatı

Leipzig Gece Hayatı


Leipzig’te çok şaşalı bir gece hayatı yoktur. Gece eğlenilebilecek mekanlar genelde Markt Meydanı ve çevresinde yaygınlaşmıştır. Eğlence mekanları daha çok sıralanmış şekilde Barfussgässchen boyunca konumlanmıştır. Burada pub ve gece kulübü bulabileceğiniz gibi meşhur Alman birası içebileceğiniz bira bahçeleri de mevcuttur.

Eğer dans etmeyi seviyorsanız şehir merkezindeki Nachtcafe uygun olabilir. Pazartesi ve Çarşamba geceleri 21.00-03.00 saatleri arasında, Cumartesi geceleri ise 22.00-04.00 saatleri arasında açık olan mekanda ünlü DJ'ler konuk oluyor. Markt Meydanı yakınındaki Spizz de gece kulübü sevenler için ideal. Ancak burada müziğe 80'ler ve 90'lar hakim. Sadece Cuma ve Cumartesi geceleri 23.00-05.00 saatleri arasında açık olduğunu unutmayın.

Cnalı müzik sevenler için de şehirde pek çok alternatif mevcut. Eski şehir duvarının karşısında yer alan Moritzbastei adlı komplekste konser ve kabare gösterileri için iki sahne mevcut. Ayrıca içerisinde barlar, dans kulüpleri ve kafeler de yer alıyor. Caz ve blues tercih edenlerin mekanı ise Pfeffermühle. Gruplar akşam saat 10'da sahne almaya başlıyor.