Google+

Arama formu

Münih’te Nerede Kalınır?

Münih’te Nerede Kalınır?

Münih’te 400’den fazla konaklama seçeneği bulunmaktadır. Münih şehir merkezinde ve München HBF adlı tren istasyonu yakınlarında birçok otel, hostel, butik otel ve ev kiralama gibi seçenekler bulunmaktadır. Konaklama seçeneklerinin birçoğu Le Meridien, Sofitel ve Marienplatz Caddesi’nde konumlanmıştır. Münih’te çok fazla toplu taşıma aracı kullanmak istemeyen ziyaretçiler merkezi yerlerde konaklama seçeneklerine bakabilirler.

Münih Tren Garı’nın yanında yer alan Karlsplatz Meydanı, turistlerin en çok konakladığı yerlerin başında gelmektedir. Çevresinde birçok konaklama seçeneği bulunduran bu meydan birçok etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü ve genelde herkes tarafından bilinen Oktoberfest adlı festival, her yıl tren garına yakın bir bölgede düzenlenmektedir. Bu meydan sizlere birçok renkli kare yakalama fırsatı sunmaktadır. Bunun yanında dileyenler Marianplatz çevresindeki konaklama seçeneklerine göz atabilir. Burada bulunan canlı ve renkli yaşam, turistleri oldukça cezbetmektedir. Birçok toplu taşıma aracını çevrenizde bulabileceğiniz bu iki meydan, geziniz sırasında sizlere oldukça kolaylıklar sunacaktır.

Birden farklı standart seçenekleri ve fiyat özellikleri ile geniş bir yelpaze sunan Münih’te sizler için önerebileceğimiz oteller şu şekildedir: Motel One, München Sendlinger Tor Hotel Europe, Leto Motel, München Moosach, Metropol, Art Hotel München, Platz Hotel, Superior, Ramada Hotel, Ramada Hotel Convention & Conference Center München, Sofitel München Bayerpost, Ibis Hotel, Holiday Inn.

Ludwigvor Stadt bölgesinde yer alan Art Hotel München, şehirdeki en popüler otellerden birisidir. Merkeze oldukça yakın bulunan ve toplu taşıma araçlarına yakınlığı ile de dikkat çeken bu otel turistler açısından oldukça uygun olarak görülmektedir. Modern bir görüntüye sahip olan otelde konaklayanlar için oldukça geniş hizmetler sunulmaktadır.

Ibis Hotel ise ekonomik bir seçenek arayanlar için oldukça ideal görünen bir seçenektir. Şehrin tam merkezinde yer alan bu şehir, hem kalitesi hem de çalışanlarının güler yüzlülüğü ile oldukça fazla sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Fiyat konusunda çok fazla düşünmeyen ve konfora önem veren ziyaretçiler için ise Hilton Otel’e göz atmalarını öneririz. Kaliteli ve lüks konaklama seçeneklerine önem verenler için oldukça ideal bir oteldir. Marienplatz’a çok yakın olduğundan gezinizi rahatlıkla ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Isar Nehri’nin yakınında bulunan Holiday Inn Otel, bir alışveriş merkezinde yer almaktadır. Şehir merkezinin biraz dışında bulunan bu otel nehir kıyısında bulunduğu için avantaj sunmaktadır. Dileyenler bu nehir kıyısında yürüyüşlere çıkabilir, dileyenler ise alışveriş yapabilirler. Şehirdeki bir diğer otel ise Leto Otel’dir. Münih’in Moosach semtinde yer alan bu otel, modern tasarımı ve düşük fiyat özellikleri ile dikkat çekmektedir. Genellikle genç kitleye hitap eden bu otel, havalimanına ve metro gibi toplu taşıma araçlarına da oldukça yakındır. Münih oldukça güvenli bir şehirdir. Her ne kadar güvenlik önlemleri üst seviyede tutuluyor olsa da sizler için önerimiz özel eşyalarınıza dikkat etmeniz yönünde olacaktır. Çünkü özellikle bazı göçmen gruplar tarafından hırsızlık vakalarının yaşandığı bilinmektedir.