Google+

Arama formu

Münster Şehir İçi Ulaşım

Münster Şehir İçi Ulaşım
wikimedia.org

Münster yoğun bir kenttir ve hemen her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bisikletçiler için ideal bir şehir olan kentte birçok bisiklet istasyonu bulunmaktadır. Bunun dışında araba ve bisiklet kiralayabilirsiniz.

Münster’de çoğu durakta “Stadtwerke” yani “her on dakikada bir otobüs” uygulaması vardır. Önemli trafik arterlerindeki  birçok otobüs seferi yolcuları uzun süre bekletmeyecek şekilde ayarlanmıştır. Bütün otobüsler ana tren istasyonunda durur. Ayrıca Münster’de 24 saat otobüs vardır. Otobüs için tekli, dörtlü ve onlu bilet almak mümkündür. 

Münsterde taksiotobüsler de vardır. Belli bölgeler arasında giden bu araçlar sabit bir ücrete sahiptir. Telefon ile resevazyon yapmak mümkündür. Rezarvasyon için 0 18 03/50 40 33 aranabilir.

Engellilerin trafikte yaşadığı sorunları gidermek için ücretsiz bir uygulamada bulunmaktadır. Bahnhofsmission  (Barrier-free travel) ismi verilen bu uygulamanın sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Taksiler genelde ana tren istasyonunda beklerler. Ücret düzeyi önceden ayarlanmıştır. Taksilerde taksimetre kullanılmaktadır. Taksi firmaları kurye servisi, hastalara özel servis hatta alışveriş servisi gibi hizmetler sunmaktadır.
Kadınlar için gece taksisi uygulması kentte vardır. Bu hizmet 14 yıldan beri verilmektedir.

HAVALİMANI’NDAN KENT MERKEZİNE ULAŞIM

Münster Osnabrück Uluslararası Havalimanı’na Kuzey Münster’den otobüsle 25 dakika uzaklıktadır. Havalimanı’na ideal ulaşımlardan biri raylı hatlarladır. Münster Ana Tren İstasyonu’dan binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.
Münster Ana Tren İstasyonu’ndan havalimanına otobüs seferleri de yapılmaktadır. Düzenli seferler düzenleyen S50, D50 ve R51’e binilebilir. S50 eksprestir. Havalimanı’ndan Münster’e taksi ile gitmekte mümkündür.