Google+

Arama formu

Nürnberg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nürnberg şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz möbl. Apartment Nürnberg, Zimmer Bad zw. Messe und Centrum/Room bath betw. fair and center, Welcome! güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Old Town & Main Station in short walking distance, Fair Messe Rooftop Loft in Nürnberg, Nuernberg Apart. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz Hotel dasPaul, Ringhotel Loew's Merkur, Welcome! gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz City Hostel Nürnberg, a&o Nürnberg Hauptbahnhof, Five Reasons Hostel & Hotel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Nürnberg aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Nürnberg Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Nürnberg Turları

 

Nürnberg, Münih’ten sonra Bavyera eyaletinin en büyük ikinci kenti olarak Almanya’nın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Şehir konum olarak Pegnitz Nehri, Ren Nehri ve Main-Tuna Kanalı’nın etrafına kurulmuştur. Ülke sanayileşme akımıyla beraber Almanya’nın en büyük endüstri şehirlerinden biri haline gelmiştir. Günümüzde birçok ünlü markanın tesislerini bünyesinde barındıran Nürnberg, Almanya’nın Orta ve Doğu Avrupa pazarına açılan kapılarından biridir. 

Nürnberg son 500 yıldır birçok kültürel, sosyolojik ve bilimsel gelişmelerin merkezinde yer almıştır. Bunların arasında matbaacılık, hümanizm, fizik ve kimya alanındaki gelişmeler örnek olarak gösterilebilir. Bavyera’nın kültür merkezi olan şehir ayrıca, müzik ve edebiyat alanında da birçok ünlü ismi Avrupa’ya kazandırmıştır. Bunların yanında zengin mutfağı ve festivalleriyle de mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer almaktadır.

Tanıtım Videosu: