Google+

Arama formu

Würzburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Würzburg Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Almanya Kuzey Bavyera’da Franconia bölgesinde yer alan Würzburg şehri, muazzam Main Nehri kıyısında kurulmuştur. Frankfurt ve Nürnberg şehirlerinin ikisine de 120 kilometre uzaklıkta yer alır. Toplamda 87.63 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan bu küçük şehirde 124,873 kişi yaşamını sürdürmektedir.

İkinci Dünya Savaşı’nda 16 Mart 1945’te 17 dakika boyunca bombalanarak %90’ı harap edilmiş olsa da, her şey yeniden inşa edilerek eskisi gibi yapılmış. Würzburg’u tarihi yapısı, UNESCO Dünya Mirası listesindeki yapıları ve doğal güzelliklerinin yanı sıra onu önemli bir şehir yapan en önemli faktörlerden biriyse şarapçılık. Her ne kadar Almanya, bira ile anılan bir ülke olsa da Franconia bölgesindeki şarapçılık burayı daha farklı bir şehir kılıyor.

Bir üniversite şehri olmasının verdiği enerjiyle kültür ve sanat açısından da öne çıkıyor Würzburg. Neredeyse her ay sanatla ilgili farklı bir festival düzenleniyor. Almanya’nın geneline göre daha sıcak ve ılıman bir iklime sahip oluşu da burayı cazip kılıyor.


Tanıtım Videosu: