Google+

Arama formu

Atlanta’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye üzerinden Atlanta’ya uçak seferleri mevcuttur. Uçuş süresi yaklaşık olarak 13 saat sürmektedir.

Atlanta'nın başlıca havaalanı, şehir merkezinin yaklaşık 8 mil güneyinde yer alan Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı’dır. Hartsfield-Jackson, 1999 yılından beri dünyanın en yoğun havalimanıdır.

Trenle, bir başka eyaletten Atlanta’ya gelmek isterseniz, ABD’nin yoğun demiryolu ağı sayesinde Amtrak’ın servisiyle şehre ulaşabilirsiniz.. Amtrak'ın Crescent trenleri her gün New York, Philadelphia, Baltimore, Washington, Charlotte, Gainesville, Birmingham ve New Orleans'da hizmet veriyor. Atlanta Amtrak istasyonu, şehir merkezinin ve havaalanının birkaç kilometre kuzeyinde 1688 Peachtree St. N.W'de bulunur. MARTA'dan bağlanmak için #23 veya #110 numaralı otobüse binebilir ve Buckhead İstasyonu ve Sanat Merkezi İstasyonu’na transfer edilebilir.

Otobüsle gelmek isteyenler içinse Greyhound Bus Lines, Amerika Birleşik Devletleri'nin birçok yerinden Atlanta'ya otobüs hizmeti sağlamaktadır. Otobüsler, şehir alanının güney kenarında ve MARTA'nın Garnett İstasyonunun hemen altındaki daha az varlıklı bir mahallede bulunan 232 Forsyth Caddesi'ndeki Greyhound terminaline varır ve oradan ayrılır.

Farklı seçenekler ya da talep edilen ücretsiz gerçek zamanlı trafik bilgileri, Georgia eyaletinin herhangi bir yerindeki 511 numaralı hattı arayarak öğrenilebilir.