Google+

Arama formu

Atlantic City Gezilecek Yerler

Atlantic City Gezilecek Yerler
wizards.com

Atlantic City turizm odaklı bir şehirdir ve bu yüzden çok sayıda turist çekmektedir. İklimi, kumsalları, kumarhaneleri ve eğlence mekanları ile Atlantic City tam bir sefa ve sayfiye şehri olarak bilinir. Yaz aylarında oldukça canlı bir havaya bürünen şehir, ziyaretçilerine keyif dolu zamanlar yaşatmaktadır.

LUCY THE ELEPHANT

Atlantic City-(New Jersey) lokasyonunda bir çok otel seçeneği var. Bunlardan ilginç bulabilecekleriniz WaterFront Luxury Condo, Skyline Tower, Waterside. Siz de şehir merkezine yakın kalıp da ekonomi yapmayı tercih edenlerdenseniz Days Inn Atlantic City Oceanfront Boardwalk, Knights Inn Atlantic City Near Boardwalk gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik oteller isterseniz Sunset Inn, Knights Inn Atlantic City, Sunset Inn - 2 otelini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Atlantic City-(New Jersey) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Atlantic City Gezilecek Yerler-1
wikimedia.org

1881 yılında ahşap ve kalay kaplama ile yapılmış olan 18 metre yüksekliğe sahip Lucy fili, Atlantic City’de gayrimenkul satmak ve turist çekmek için yapılmış bir heykeldir. Yapıldığı zamana göre yenilikçi mimarisi ile dikkat çeken bu fil heykeli, günümüzde oldukça turistik bir simge haline gelmiştir. İçinde bulunan merdivenler sayesinde üstüne tırmanılabilinen Lucy fili, özellikle çocukların doğum günü partilerinde ve çocuk oyunlarında kullanılmaktadır. Bu fil heykeli geçmişte yaşanan kasırgalarda oldukça tahrip olsa da sürekli restore edilmiştir. Lucy the Elephant birçok filmde, dizide, çocuk romanında ve reklamlarda kullanılmış, Atlantic City’nin simgelerinden biri haline gelmiştir.

 • Adres: 9200 Atlantic Ave, Margate City, NJ 08402, ABD
 • Telefon:+ 1 609 823 6473
 • Saatler: 10:00 – 17:00
 • Web sitesi için tıklayınız.

ATLANTİC CİTY AKVARYUM

Atlantic City Gezilecek Yerler-2
foxnews.com

Atlantic City’de gezip görülmesi gereken yerlerden bir diğeri de Atlantic City Akvaryumu’dur. Bünyesinde bulunan çeşitli akvaryumlarla deniz yaşamını gözler önüne serer. Sergilenen akvaryumlar ise bazı bölümlere ayrılmıştır. Bunlar; kıkırdaksılar, sürüngenler ve amfibiler, memeliler, omurgasızlar ile sergilerdir. Deniz yaşamına ilgisi olan ve çocuklu ailelerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bu deniz yaşamı akvaryumu haftanın her günü ziyaretçilerine kapısını açmaktadır.

 • Adres: 800 N New Hampshire Ave, Atlantic City, NJ 08401, ABD
 • Telefon:+1 609 348 2880
 • Saatler: 10:00 – 17:00
 • Web sitesi için tıklayınız.

ABSECON DENİZ FENERİ

Atlantic City Gezilecek Yerler-3

Atlantic City’nin kuzey kıyısında yer alan Absecon Feneri, 1857 yılında yapılmıştır ve 1933 yılına kadar kullanılmış simgesel bir yapıdır. 52 metre yüksekliğe sahip olan bu fener, ABD’nin en yüksek üçüncü feneridir. Ziyaretçilere kapısı açıktır ve küçük bir bağış karşılığında içinde ki toplam 228 basamaktan oluşan merdivenleri tırmanarak kulesine çıkabilirsiniz. Ayrıca alt katında da bir müze ve hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır. Müzede deniz ve feneri ve bekçilerinin geçmişi, yerel hatıra fotoğrafları ve restorasyon fotoğrafları sergilenmektedir. Bunun yanında okul grupları ve izciler tarafından da eğitim amaçlı kullanılan bu simgesel fener, Atlantic City’de gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

 • Adres: 31 S Rhode Island Ave, Atlantic City, NJ 08401, ABD
 • Telefon: +1 609 449 1360
 • Saatler: 10.00 – 16.00
 • Web sitesi için tıklayınız.

ATLANTİC CİTY TARİH MÜZESİ

Atlantic City Gezilecek Yerler-4
mntm.me

Atlantic City Tarih Müzesi, şehrin tarihi hakkında çeşitli dokümanlar, eserler ve koleksiyonlara sahip büyük bir müzedir. Atlantic City’nin miras koleksiyonları, kültürel, ekonomik ve tarihsel gelişimi ile ilgili eserler, el yazmaları, fotoğraflar ve sergilerden oluşmaktadır.  İçinde birde halk kütüphanesi bulunur ve burayı herkes ücretsiz olarak kullanabilmektedir.  Bunların yanında interaktif film gösterimleri, dijital sergiler, geçici sergiler, fotoğraf sergileri, film gösterileri ve daimi benzersiz sergilerle, Atlantic City’nin en çok ziyaretçi çeken müzeleri arasında yer almaktadır.

 • Adres: S New Jersey Ave, Atlantic City, NJ 08401, ABD
 • Telefon:+1 609 347 5839
 • Saatler: 10:00 – 17:00
 • Web sitesi için tıklayınız.

THE BOARDWALK

Atlantic City Gezilecek Yerler-5
images.trvl-media.com

Boardwalk Atlantic City’de 1870 yılında tahtadan yapılmış yaya yolları ile kaplı, çevresinde oteller ve plajlar bulunan bir yerdir. Çevresinde birçok ünlü restoran, otel, mağaza ve kumarhane bulunmaktadır. Boardwalk’ın harika plajları amatör ve profesyonel birçok sörf sporcusu ve kanocular ile doludur. Özellikle akşamüstü saaatlerinde dolup taşan bu yer iyi bir vakit geçirmek isteyen herkesin, her ihtiyacını karşılayabileceği bir nevi tatil kompleksidir. Atlantic City’in ve ABD’nin en ünlü simgesel turistik mekânlarından biri olan Boardwalk’ı mutlaka görmeniz tavsiye edilir.

 • Adres: Atlantic City, New Jersey, Birleşik Devletler

DEMİR İSKELE

Atlantic City Gezilecek Yerler-6
therealdeal.com

300 metre uzunluğunda ki bu iskele Atlantic City’nin en önemli eğlence komplekslerinden biridir. Demir süspansiyonlu bir iskele üzerinde bulunan mimari yapılar ilk başta 1898 yılında bir tiyatro salonu olarak açılmış daha sonra 1993 yılında ise eğlence parkına dönüştürülmüştür. Kısa zaman önceye kadar Donald Trump’ın sahibi olduğu yer 2011’den sonra satın alınmış ve üzerine bir de lunapark inşa edilmiştir. Tüm bunlarla büyük bir eğlence alanı haline gelen Steel Pier, özellikle çocuklu ailelerin rağbet gösterdiği önemli bir eğlence ve kültür alanı olmaktadır. Üzerinde çeşit çeşit aktivitelerin düzenlendiği bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Adres: 1000 Boardwalk, Atlantic City, NJ 08401, ABD
 • Telefon:+1 609-345-4893
 • Web sitesi için tıklayınız.