Google+

Arama formu

Boston’da Gece Hayatı

Boston’da Gece Hayatı

Boston bir üniversite şehri olmasının da etkisiyle, hareketli bir gece hayatına sahiptir. Bu nedenle eyalette gitmeyi düşündüğünüz mekanların önünde uzun kuyruklara girmeye hazır olun. Akşamları hareketli geçen şehirde, dondurucu kış aylarında bile insanlar kulüplere girebilmek için kuyrukta beklemeyi göze alırlar. Ayrıca bazı yerlerde Türkçe şarkılar çalındığına bile şahit olursanız şaşırmamalısınız. Geceleri bir mekanda oturmak ya da dans etmek yerine, kültür ve sanat alanında oldukça gelişmiş bu şehirde kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz.

Gece kulüplerine gitmek isterseniz, Cambridge'de olduğu kadar Theatre District, Chinatown ve Faneuil Hall yakınlarında birden fazla ve birbirinden farklı atmosferlere sahip gece kulübü ve eğlence merkezi bulabilirsiniz. İlçe makalelerinde daha fazla gece kulübü bulabilirsiniz.

Dive Barları tercih edecekseniz, Boston'da birçok bu tarzda salaş ve ucuz mekan bulabilirsiniz. North End'de veya Banknorth Garden'ın yakınındaysanız, Sullivan's Tap'a gidin. Burada geri dönüşümlü bir şişede 2-3 Dolarlık biralardan alabilirsiniz. Sligo Pub da yine bu yer gibi bir alternatif olmakla birlikte Davis Meydanı’nda bulunur. Sligo da size plastik bardakta ucuz servis yapacak olan bir mekandır. Ancak bu gibi yerlerde sağlık ve hijyen konusunda duyarlı olmanızı tavsiye ederiz.

Cambridge'teki Central Square metro istasyonunun yakınındaki Cantab Lounge'da yerel müzik bulunmaktadır. Dorchester, Güney Boston, Doğu Boston, Hyde Park gibi yerlere yolunuz düşerse, sevimli eski lamba ışığıyla öne çıkan tavernalarla denkleşebilirsiniz.

Bira tadımlarına katılacaksanız, Jamaika Ovası'ndaki Samuel Adams Bira Fabrikası ve Güney Boston'daki Harpoon Bira Fabrikası, turistler için hem turlar hem de tadım imkanları sunmaktadır. Trillium Brewing Co, bir bira fabrikasıdır ve Harpoon'dan kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Ancak, Everett, Chelsea ve Somerville gibi yerlerde daha küçük ölçekli fabrikalar da bulabilirsiniz. Yine bu mekan işletmeleri arasında da benzer turlara katılabilirsiniz. Daha fazla tadım yapıp bu mekanların araçlarıyla bölgeyi diğerlerine oranla daha mütevazı bir şekilde gezebilirsiniz.

Gece kahve keşfine çıkmak isterseniz, şehrin herhangi bir köşesinde durabilir ve en az iki Dunkin 'Donuts mağazasını görebilirsiniz. Burası kahve tadımı yapmak için doğru adres olabilir. Her Bostonlı, Dunks’ın kahvesini severek içer, böreklerindense pek haz etmez. Çok popüler olan bu mekan, kahve meraklılarıyla dolup taşmaktadır. Şimdilerde ise Au Bon Pain’in 200 mağazası açılarak eyalet içerinde yaygınlaştı. Starbucks da yine kahveci alternatiflerinizden olabilmekle beraber bu mekanlar geceleri arkadaşlarınızla toplanmanız ya da biraz etrafı gezip sonrasında dinlenmeniz için oldukça yaşayan ve canlı mekanlar olarak listenizde bulunabilir.

Festival zamanlarına ya da öğrenci kulüplerinin etkinlikleriyle denkleşirseniz, o zaman da sokakların gürültülü ve kalabalık halleriyle tanışabilirsiniz. Ayrıca şehre geldiğiniz zaman web sitelerinden etkinlik takvimini de takip ederek tiyatro, opera, bale ve sinema gibi etkinliklere gidip gösterilere katılabilirsiniz. Birçok kültürel ve etnik eğlencenin yer alacağı bu zamanlarda otelinize tıkılıp kalmamanızı ve şehrin bu halini de yaşamanızı tavsiye ederiz.