cowboy-boots-553668_960_720.jpg

Cincinnati, alışveriş tutkunları için birden fazla ürün seçeneği sunmaktadır. Bu seçenekler arasında giyim, aksesuar, elektronik eşyalar, sebze ve meyve gibi ürünler satın alacağınız ürünler içerisinde yer almaktadır. Cincinnati’de alışveriş yapacağınız en önemli yerler arasında Downtown bölgesi bulunmaktadır. Özellikle Downtown bölgesi kültür, sanat ve eğlence etkinliklerinin hiç bitmediği bir bölgedir. Bu bölge içerisinde yer alan Lodlow Avenue, Fountain Square, Vine Street, Clifton Avenue, Middleton Avenue gibi önemli yerler alışveriş imkânı için size sonsuz seçenek sunmaktadır. Bu bölgelerde birçok alışveriş merkezi, butik mağazalar, hediyelik eşya dükkânları ve marketler bulunmaktadır.

Cincinnati’de önemli alışveriş merkezleri arasında Newport on the Levee, Kenwood Towne Centre, Rookwood Commons, EastGate Mall, Riverside Centre Antique Mall, Grand Antique Mall bulunmaktadır. Cincinnati’de alışveriş merkezleri şehrin merkezinde konumlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile istenilen noktaya ulaşmak ise oldukça kolaydır. Şehir merkezinden otobüs ve tramvay kullanarak istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Cincinnati sokakları hem alışveriş yapabileceğiniz hem de renkli görüntüler yakalayabileceğiniz bir yerdir. Özellikle şehrin merkezinde yer alan Ohio Outlet Malls alışveriş açısından çok fazla ürün çeşidini bir arada bulabileceğiniz mekânlardan birisidir. İndirimli birçok ürün bulabileceğiniz Ohio Outlet Malls, özellikle belli günlerde indirim günleri düzenlemekte ve bu sayede birçok farklı şehirden insanı Cincinnati’ye çekmektedir. Giyim konusunda ise sizlere önerebileceğimiz diğer bir adres Libby Shop’tur. Libby Shop 1307 Main Street üzerinde bulunmakta ve genellikle etnik ve modern kıyafetler satmaktadır. Mica Mağazasında ise genellikle ev dekorasyon ürünleri, hediyelik eşya gibi ürünler bulabilirsiniz. Şehirde alışveriş çok pahalı olmadığı için Cincinnati’de keyifle alışveriş yapabilirsiniz.