Delaware tarımın oldukça ileri olduğu bir eyalet olması sebebiyle mutfağında pek çok yöresel ürün bulundurur. Ayrıca Maryland’e yakın konumu sayesinde bu eyaletle mutfağında pek çok ortak yiyecek vardır.

Capriotti’nin Bobbie sandviçi eyalette çok popüler olan bir yiyecektir. Karışık ve bol iç harcı, çeşitli sosları ile denenmesi gereken bir lezzet. Trashes’ın patates kızartması ise, özellikle festivallerin vazgeçilmez yiyeceklerinden.

Delaware Körfezi’nin zenginliklerinden olan mavi yengeçler, oldukça farklı pişirme yöntemleriyle severek tüketilmektedir. Buğulama ya da kızartma yapılarak yenebileceği gibi tuzlu yengeç kekleri de oldukça popüler ve sevilen bir tariftir.

Delaware plajlarını hatırlayabileceğiniz Dolles Salt Water Taffy, tadı ve değişik kokusuyla farklı bir seçenek.

Eyaletin en önemli ürünü olan tavuk, yenmesi gereken yiyecekler arasındadır. “Slippery Dumplings” denen ince dilimlenmiş tavuktan oluşan bu yiyecek, Delawary’de çok rağbet gören bir yemektir.

En favori çiftlik ürünü olan şeftaliden yapılan şeftali pastası, eyaletin resmi pastasıdır. Özellikle İspanyolların şeftaliyi tanıtmasından sonra popüler hale gelmiştir.

Apple butter&lemon butter, zamanında bir büyükanne tarafından yapılan bu değişik tat şimdilerde çok tercih edilmektedir. Elma ve limondan yapılan bir krema olan bu ürünü çeşitli şekillerde deneyebilirsiniz.

En çok karpuz üreten eyaletlerden biri olduğundan dolayı karpuzunun denenmesinde fayda var.

Krema ve etten yapılan bir çeşit yemek olan beyaz soslu kurutulmuş sığır eti, özellikle kızarmış ekmeğin üzerine dökülerek tüketilir.

Ne kadar ilginç gelse de eski bir gelenek olan Muskrat, bir bataklık faresidir ve hala tüketilir.

Apple Cider Donuts, yerel elma bahçelerinden toplanan elmalardan hazırlanan elma şarabı ile yapılan bir kektir.

Eyaletin çiftliklerinin en iyi ürünlerinden biri olan Lima fasulyesi de çeşitli varyasyonları ile denenebilir.

Cioppino, özellikle Delaware sahillerinde bulabileceğiniz taze balık, karides, istiridye ve domates soslu bir makarna çeşididir. Oldukça lezzetli olmasının yanı sıra, deniz ürünlü olması da eyalet özelliklerini yansıtmaktadır. Eyalette en iyi Cioppino’yu Big Fish Grill’in yaptığı söylenmektedir.

Scrapple Pennsylvania ile Delaware arasında kime ait çatışması yaratan bir sandviçtir. Oldukça çok sevilmesinin yanı sıra farklı bir tada sahip olması bu yiyeceği önemli kılan sebeplerdendir.