Denver, 300’den fazla güneşli güne, mükemmel restoranlara ve dost canlısı insanlara sahip bir şehir. Rocky Dağları’yla çevrili kent, tarihî ve modern mimariye sahip Downtown, LoDo ve Central Business District gibi birçok dinamik bölgeye sahiptir. Bu bölgeler Denver’ın turistik mekânlarının birçoğuna yakındır. Eğer lüks bir tatil planına sahipseniz, ağaçlarla dolu sokaklarda gezintiye çıkabileceğiniz, mükemmel alışveriş ve yemek seçeneklerine sahip Cherry Creek North bölgesine gitmelisiniz. Denver’ın birçok oteli hayvan dostudur. İster düşük bütçeli tatil arayışında olun ister lüks, Denver tüm gezginler için birçok alternatife sahiptir.

The Art, şehrin en yeni otellerinden biridir. Capitol Hill’de bulunan ve Colorado StateCapitol, Civic Center Park ve Denver Sanat Müzesi’ne yürüme mesafesindeki bu butik otel, cam odaklı mimarî tasarımıyla bir sanat eserini andırıyor. Tarihî dokuya sahip lüks otel seçeneği için LoDo’daki Oxford Hotel klasik bir seçenektir. Merkezi bir konumda bulunan otel, Colorado Rockies beysbol takımının maçlarını oynadığı Coors Field’a ve Denver UnionStation’a yürüme mesafesindedir. Avrupa’ya ait antika mobilyalara sahip otel eski ile yeninin mükemmel bir karışımıdır. Denver Union Station içinde yer alan Crawford Hotel bir diğer butik otel seçeneğidir. Havalimanından trenle buraya ulaşabilirsiniz. Bu otelin odalarında çağdaş dekorların yanı sıra banyolarında küvet ve yağmur duşları bulunmaktadır. Rocky Dağı manzarasına sahip nadide otellerden biridir.

Denver şehir merkezinde düşük bütçeli pek fazla otel bulunmamaktadır ancak orta sınıf fiyatlara sahip birçok otele sahiptir. Grand Hyatt Denver Downtown, şehrin kalbinde, ortalama fiyatlara lüks hizmet veren otellerden biridir. 16. Street Mall ve LoDo’ya yürüme mesafesinde olan otel, kule benzeri bir binada şık ve çağdaş odalara sahiptir. Orta bütçeli tatilciler için önerebileceğimiz diğer seçenekler ise TheHampton Inn & Suites ve Fairfield Inn & Suites’tir.

Denver’da çok az sayıda kaliteli ucuz otel bulunmaktadır. Mevcut ucuz oteller ise Denver Uluslararası Havalimanı civarında bulunmaktadır ancak şehir merkezinin yakınlarında birkaç iyi otel de bulabilirsiniz. Bunlardan biri şehir merkezinin hemen batısında bulunan ve kolay ulaşılabilen Mainstay Suites’tir. Güler yüzlü personele, temiz ve yeni odalara sahip olan bu otel özellikle aileler için güzel bir seçenektir. Yine şehir merkezinin dışında ancak havalimanına yakın olan La Quinta Inn & Suites Denver Gateway Park, bir diğer iyi seçenektir. Bu otel Denver’ın kuzeydoğusundaki Montbello semtindedir. Sıcak yemek seçeneklerine sahip olan otelin fiyatlarına kahvaltı dâhildir.

Denver çiftlere romantik bir tatil sunmayı ihmal etmeyen şehirlerdendir. Eski tarz romantizm için şehir merkezindeki The Brown Palace Hotel & Spa güzel bir seçenektir. 1890’larda inşa edilen otel kentin en eski oteli olup zarif bir atmosfere sahiptir. Şehir merkezindeki HotelTeatro romantizm ve tiyatro odaklı paketler sunmaktadır. Cherry Creek’te yer alan HALCYON, romantik çiftlerin şehirden uzak ancak alışveriş ve doğa ile iç içe bir tatil için tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Şık odalara sahip olan tesis “vintage” plakçalarlar gibi orijinal sanata ve “retro” dokunuşlara sahiptir.

Lokasyon Sayfasında Detayı Göster
Kapalı