Google+

Detroit (Michigan)

Detroit (Michigan) - : - / -
--℃
1 USD=0.00
Type B100-125V15 A
 • Ocaweather-icon-3.6℃
 • Şubweather-icon-2.4℃
 • Marweather-icon2.3℃
 • Nisweather-icon9.2℃
 • Mayweather-icon15.3℃
 • Hazweather-icon20.8℃
 • Temweather-icon23.4℃
 • Ağuweather-icon22.3℃
 • Eylweather-icon18.2℃
 • Ekiweather-icon11.9℃
 • Kasweather-icon5.5℃
 • Araweather-icon-0.9℃
Ülke: Amerika Birleşik Devletleri Nüfus: 5.200.000 Dil: Amerikan İngilizcesi Din: Hristiyan Para Birimi: Amerikan Doları Ortalama Kaç Günde Gezilir: 2 Gün İklim: Karasal İklim Big Mac Index: $ 4.79 (Türkiye $ 3.87)  

ABD’nin siyahi kenti olarak bilinen Detroit, aynı zamanda ülkenin önemli bir ekonomik kenti olarak da bilinir. Birçok ünlü otomotiv firmasının yanında dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapar. Metropol alanı 7000.000 nüfusa sahip olan Detroit, banliyöleriyle birlikte 5.200.000’lik nüfusuyla ABD’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Yerel idare bakımından ise başkenti olduğu Michigan eyaletine bağlıdır.

Detroit Hakkında Bilinmesi Gerekenler
nyt.com

ABD’nin siyahi kenti olarak bilinen Detroit, aynı zamanda ülkenin önemli bir ekonomik kenti olarak da bilinir. Birçok ünlü otomotiv firmasının yanında dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapar. Metropol alanı 7000.000 nüfusa sahip olan Detroit, banliyöleriyle birlikte 5.200.000’lik nüfusuyla ABD’nin en kalabalık şehirlerinden biridir. Yerel idare bakımından ise başkenti olduğu Michigan eyaletine bağlıdır.

Detroit 1701 yılında Fransız Cadillac ve daha birkaç kişi tarafından kurulmuştur. Şehir merkezinde genellikle siyahi vatandaşlar nüfusluyken, açık tenli vatandaşlar ise daha çok banliyölerde yaşamaktadır. Detroit ABD’nin otomotiv şehri olarak bilinmektedir. General Motor, Ford, Cryhsler bu şehrin en önemli markaları arasında yer alır. Bu nedenle Detroit, dünyanın en büyük otomotiv fuarına da ev sahipliği yapar. Tam bir finans şehri olan Detroit turistik açıdan ise genellikle ilgi çekmemektedir. Ancak son yıllarda yapılan yatırımlarla bu açık kapatılmaya çalışılmaktadır.

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına çıkarken yaptırmanız gereken özel bir sigorta poliçesidir Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası. Bu sigortanın amacı seyahatiniz sırasında herhangi bir sağlık sorununa karşı güvence altında olmanızdır. Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını vize başvurusuna gitmeden önce almanız gerekiyor. Nitekim ülkeler vize vermek için bu yurtdışı seyahat sağlık sigortasını talep ediyor. Birkaç yıl önceye kadar bu poliçeyi almak için mutlaka bir sigorta acentesine gitmeniz gerekiyordu. AXA Sigorta bu işi kolaylaştırdı. AXA Sigorta web sitesinden kolaylıkla alabileceğiniz bu poliçenin fiyatı ise 6 Euro’dan başlıyor.

Yurtdışı seyahat sağlık sigortasını hemen alıp poliçeyi kenara koymanızı öneririz, böylelikle vizeye gitmeden bir işi kolaylıkla çözmüş olursunuz. Zaten yurtdışındayken hastalanırsanız ya da beklenmedik bir şey başınıza gelirse, masraflarınızın hızlıca sigorta tarafından karşılanması ile yüksek ücretler ödemekten de kurtulursunuz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Detroit konum olarak Kuzey ucunda Michigan eyaletine bağlı ve Kanada sınırında yer alan bir şehirdir.

Geolocation

 Paket turlarda kaçırılmaması gereken en güncel ve ekonomik kampanyalar şöyle: Bansko Kayak Turu – 1 Gece Bedava, Bansko Kayak Turu – Ücretsiz Kayak Eğitimi, Lapland Turu - Son dakika 200 Euro indirim, %25 indirimli Prag Turu, Sicilya & Malta Turu – Son dakika %5 indirim, Belgrad Turu - %25 indirim , Prag Turu 14 Şubat Özel – Son Dakika %5 İndirim


mypivots.com

Detroit’da para birimi olarak ABD Doları kullanmaktadır.

Detroit’de resmi dil olarak Amerikan İngilizcesi kullanılmaktadır.

Detroit (GMT -5) ile Türkiye (GMT +3) arasında 8 saat zaman farkı vardır. Türkiye’de saat öğlen 12.00 iken, Detroit’de gece 04.00’dür.

Detroit’e gitmek için Amerika vizesi gerekmektedir. Amerikan vizesi almak sizi biraz uğraştırabilir ama aldıktan sonra çok rahat edersiniz. Çünkü Amerikan vizeleri genellikle on yıllık verilir ve bu süre içinde tekrar tekrar uğraşmak zorunda kalmazsınız. Amerikan vizesi almak için internet üzerinden DS-160 formunu eksiksiz doldurup, randevu tarihinin en az 3 iş günü öncesinde elektronik imzanız ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Vize almak için yapmanız gerekenler hakkında bilgi almak için buraya göz atabilirsiniz.

T.C.DETROİT FAHRİ BAŞKONSOLOSLUĞU


debiansys.com

Detroit karasal ılıman bir iklime sahiptir. Şehirde her mevsim yağış görülür. En yağışlı dönemi Haziran – Ağustos ayları arasıdır. Kış ayları sert soğuk yaz ayları ise ılıman geçmektedir. Seyahat için en uygun zaman aralığı Nisan-Mayıs ayları arasıdır. Bu aylarda ortalama sıcaklık 13 derece civarıdır.

Uçak ile Chicago aktarmalı olarak Detroit’e ulaşabilirsiniz. Bunun yanında uluslararası havayolu şirketleriyle de aktarmalı olarak ulaşım mümkündür. Toplam uçuş süresi ise aktarma dâhil 15 saattir.

Detroit’de konaklanabilecek en iyi bölge şehir merkezidir. 1 kilometrekarelik bir alanda bulunan ana bölge, en güvenli ve ulaşım açısından en rahat bölgedir. Bu bölge Downtown ve Corktown’dan oluşmaktadır. Otel ücretleri genellikle yüksektir ama ekonomik otel bulmak yine de zor olmamaktadır. 

Detroit (Michigan) Otelleri

Detroit Şehir İçi Ulaşımthedetroithub.com

Detroit büyük bir kent olmasına rağmen şehir içi ulaşımda kısıtlı imkanlara sahiptir. Otobüs ve taksilerin kullanıldığı şehirde yalnızca şehir merkezinde ki kısıtlı yerlere ulaşım sağlanmaktadır. Banliyölere ulaşım sağlamak için taksi veya araç kiralama yöntemi yaygın olarak tercih edilir.

Detroit Gezilecek Yerler
independent.co.uk

Detroit her ne kadar büyük bir şehir olsa da turistler tarafından çok tercih edilen bir şehir değildir. Bunda şehrin tam bir finans merkezi olması ve suç oranının yüksekliği etkilidir. Ancak yine de Detroit’de gezip görülmeye değer yerler bulunabilir. Genellikle sokak sanatları, müzeleri ve modern yapıları Detroit’in en ilgi çeken yanlarıdır.

Amerikan Mutfağı
enuygun.com

Detroit çok büyük olmasının yanında çok büyük bir finans merkezi olmasından dolayı yerel restoranların yanında dünya mutfaklarından lezzetlerde bulunan birçok restoran bulunmaktadır. Şehirde balıkçılık çok gelişmiştir ve bu yüzden deniz ürünleri bolca tüketilir. Bunun yanında Michigan usülü pizza’da Detroit’in ünlü lezzetleri arasındadır. Greektown çevresinde ise yunan mufak kültürüne ait birçok restoran bulunabilir. Bu restoranlarda Türk yemek kültürüne hiç yabancı olmayan yemekleri de tadabilirsiniz. Ayrıca şehrin en yüksek binalarından olan Renaissance Centre’da dünyanın en büyük teras restoranları bulunmaktadır.

Detroit Gece Hayatı
devhub.com

Detroit gece hayatı bakımından renkli olduğu kadar tehlikeli bir şehirdir. Gece hayatı şehir merkezinin içinde yoğunlaşmış bar ve gece kulüplerinde yaşanmaktadır. Genellikle bira ve Michigan şarapları tüketilen bu mekânlarda fiyatlar ise normaldir. Detroit suç oranı bakımından ABD’nin en tehlikeli şehirlerinden biridir. Çeteleşme çok yaygın olduğundan gece geç saatlere kadar bu mekânlarda kalmamak ve gece tek başına veya yaya olarak otele dönmemek çok faydalı olacaktır. En popüler mekânlar ise aşağıda listelenmiştir. 


navjot-singh.com

Detroit alışveriş zevkinize göre birçok seçenek sunan bir şehirdir. Butik dükkanlar ve büyük markalara ait mağazalar iç içe geçmiştir. Almak istediğiniz ürüne yönelik tavsiyelerde bulunmak gerekirse, giyim alışverişi için Woodward Bulvarı’nda bulunan Moosejav kaliteli bir parakende giyim mağazasıdır ve fiyat olarak da oldukça uygundur. Bunun yanında Suite Caddesi’nde yer alan Division Street Boutiqe’de oldukça kaliteli giyim ürünleri sunan butik mağazlardan biridir.

Kitap alışverişi için en uygun adres Lafeyette sokağında yer alan John K. King Books’dur. Bünyesinde barındırdığı 500.000 kitap ile ABD’nin en büyük kitapçılarından biridir. Canfield bölgesinde bulunan Shinola’da ise seçkin saat ve deri ürünlerini bulabilirsiniz. Müziğiyle de ünlü olan Detroit’te müzik ürünleri alışverişi için ise en uygun adres Grand Bulvar’da ki Submerge Recors’dur diyebiliriz. Gıda alışverişi için ise şehirde birçok noktada süpermarketler bulunmaktadır.


outlooktraveller.com

 • Detroit Otomobil Fuarı (Haziran)
 • Dünya Afrikalı Festivali (Ağustos)
 • Detroit Caz Festivali (Eylül)
 • Arts, Beats & Eats Festival (Eylül)
 • Yeni yıl- 1 Ocak,
 • Noel Bitiş Tatili- 4 Ocak,
 • M.Luther King’i anma Günü- 19 Ocak,
 • Washington’un Doğum Günü- 16 Şubat,
 • Anma Günü- 25 Mayıs,
 • Bağımsızlık Günü- 3-4 Temmuz,
 • İşçi Bayramı- 7 Eylül,
 • Columbus Günü- 12 Ekim,
 • Gaziler Günü- 11 Kasım,
 • Noel- 25 Aralık
 • Polis: 911
 • Acil: 911
 • Yangın: 911