Google+

Arama formu

Guam Mutfağı

Guam Mutfağı

ABD'de yaygın olan pişirme stilleri, diğer Batı ülkelerindekilerine benzer. Buğday, ABD'de kullanılan ana tahıl bitkisidir. Geleneksel Amerikan mutfağında hindi, geyik eti, patates, tatlı patates, mısır, kabak ve akçaağaç şurubu gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bunların hepsi Amerikan yerlileri ve ilk Avrupalı göçmenler tarafından işlenmektedir.

Mangalda yavaşça pişirilen domuz ya da dana eti, crab cake, patates cipsi ve damla çikolatalı kurabiye, Amerikalılara özgü yemeklerdir. Elmalı tart, kızarmış tavuk, pizza, hamburger ve hot dog gibi karakteristik yemekler, çeşitli göçmen grupların getirdikleri tarifelerden kaynaklanır. Pomfrit; burrito ve taco gibi Meksika yemekleri ve İtalyan kaynaklarından özgürce uyarlanan makarna yemekleri bütün ülke çapında tüketilmektedir.

Popüler restoranlar

Jeff's Pirates Cove: Burası plajda yer alan harika bir mekândır. Deniz manzarası eşliğinde burger yanında bira içmek keyiflidir.

Pika's Cafe: Tamuning’de yer alan mekânda kahvaltı ve öğlen yemeği vardır. Yerel halkın hafta sonları mutlaka gittiği mekanda servis biraz yavaş ama buna değer.

Diğer restoranlar: McKraut’s, WAON, Jamaican Grill, Sand Dune, Al Dente Ristorante, Aqua, Bayside BBQ.

Bahşiş

Guam restoranlarında bahşiş vermeniz beklenmektedir. Hesabın yüzde 15-20’si uygun olacaktır.


Guam Turları