Google+

Arama formu

Hollywood Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hollywood, Los Angeles’ın kuzeybatısında bulunan özel bir semttir. Dünyaca ünlü Amerikan filmlerinin birçoğunun burada çekilmesi, tepeye monte edilmiş Hollywood Sign ve kendine has kültürü, atmosferi burayı tüm dünyada bilinir yapmıştır.

Hollywood Hakkında Bilinmesi Gerekenler
cloudfront.net

Hollywood (Kaliforniya) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Shore View Hotel, Hollywood Holiday Home, Downtown Hollywood Boutique Hotel. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz 2 br house, 3 br house, taft st gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz 670 Partial Ocean View Hollywood Beach, 654 City View Apartment Hollywood Beach, St Maurice Beach Inn tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hollywood (Kaliforniya) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hollywood, Los Angeles’ın kuzeybatısında bulunan özel bir semttir. Dünyaca ünlü Amerikan filmlerinin birçoğunun burada çekilmesi, tepeye monte edilmiş Hollywood Sign ve kendine has kültürü, atmosferi burayı tüm dünyada bilinir yapmıştır.

Hollywood birçok sinema stüdyosuna ve ünlü oyunculara ev sahipliği yapar. Birçok ünlü yıldız burada oturduğu için bir sinema endüstrisi haline gelmiştir. Hollywood’un tarihi ise garipliklerle doludur. İlk başta New York’ta çekilen Amerikan filmleri sonradan Hollywood’a taşınmıştır. Film yapımcıları o zamanlar kameranın mucidi olan Thomas Edison’a yüklü şekilde patent bedelleri ödüyordu. Bu ödemeler yüzünden hem iklimi ve havası daha iyi olmasından dolayı, hem de Edison’un avukatlarından kurtulmak için uygun bir yer olmasından dolayı film yapımcıları bir bir Hollywood’a kaçmıştır. Hollywood’ın seçilmesinde ki bir diğer etkende Meksika sınırına çok yakın olması ve eğer yapımcıların başı Edison’un avukatlarıyla derde girerse kolayca Meksika’ya sığınma olanağının olmasıdır.

Hollywood’ı Hollywood yapan bir diğer özellikse tepenin üzerine monte edilen Hollywood signdir. Hollywood yazısının tarihi de ilginçtir. İlk başlarda Amerikalı emlakçılar tarafından yeni yapılan gayrimenkullerin reklamını yapmak amacıyla “Hollywoodland” olarak tepeye monte edilen yazı, ziyaretçiler tarafından çok farklı algılanmış ve farklı türde bir reklam oluşturmuştur. Yoğun ilgi üzerine yazı aslında geçici olmasına rağmen kalıcı olmasına karar verilmiş ve “Hollywood” şeklinde değiştirilmiştir.
 
Hollywood’ın en ünlü yerleri Beverly Hills, Sunset Bulvarı, West Hollywood ve Hollywood Bulvarı’dır. Hollywood’da yürürken birçok sinema yıldızına denk gelebilirsiniz. Ziyaretçiler buraya genellikle Universal Stüdyoları’nı görmek ve Hollywood Bulvarı’nda yıldız desenlerinin içine ünlü oyuncuların adının yazıldığı, Walk of Fame denilen kaldırımlar da yürümek için gelmektedir.

Tanıtıcı Video:
 

 

Hollywood (Kaliforniya) Turları