Google+

Arama formu

Hollywood Mutfağı

Hollywood Mutfağı

Hollywood (Kaliforniya) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Shore View Hotel, Downtown Hollywood Boutique Hotel, C y H Residences Costa. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz taft st, 2 br house, 3 br house gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz 670 Partial Ocean View Hollywood Beach, 654 City View Apartment Hollywood Beach, Studio 329 Hollywood Beach tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hollywood (Kaliforniya) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hollywood’un kendine özgü bir mutfağı yoktur ama kasaba içerisinde dünyanın dört bir yanından herhangi bir lezzeti deneyebileceğiniz restoranlar mevcuttur. Her zevke uygun bu restoranların ücretlerinin biraz uçuk olduğunu da ekleyebiliriz. Restoranlar genelde Hollywood Bulvarı, Sunset Trip, Beverly Hills ve Santa Monica Caddesi üzerinde yoğunlaşmıştır. Flarfex bölgesi en ucuz restoranların bulunduğu bölge olarak bilinir ya da yine düşük bütçeyle bir yemek yemek istiyorsanız Sunset Trip’te bulunan sokak satıcılarından birçok tadımlık yiyecek deneyebilirsiniz. Sizin için Hollywood’un en çok tercih edilen restoranlarını derledik.

Providence: Hollywood’da balık denilince akla gelen ilk restoranlardan biri Providence’tır. Şef Michael Cimarusti’nin en yüksek kalitede sunduğu deniz ürünleri oldukça sevilmektedir. Tatlılarıyla da ün salmış restoranın belirteceğimiz internet sitesinden rezervasyon yapabilirsiniz. İnternet sitesi: www.providencela.com

Gwen: Sunset Bulvarı’nda bulunan restoran Şef Curtis’in sırrı merak edilen etleriyle ünlenmiştir. Özel bir şekilde pişirilen etleri deneyimlemek için www.gwenla.com sitesinden rezervasyon yapabilirsiniz.

Musso ve Frank: Hollywood Bulvarı’nda yer alan restoran uzun zamandır birçok ünlünün tercih ettiği eski bir restoran olarak bilinmektedir. Pastırma, buzağı karaciğeri, biftek, dilli sandviç, ızgara kuzu böbreği gibi menüsünü süsleyen yemekleriyle iyi bir martini deneyimleyebileceğiniz restoran Hollywood’un en sevilenlerindendir.

Hungry Cat: Vine Caddesi’nde yer alan restoran 10 yıldan fazla zamandır film öncesi akşam yemeği mekânı halindedir. Birçok deniz ürünü ve ızgaranın yanında alkol tüketebileceğiniz restoran oldukça rağbet edilen bir yerdir.

Salt’s Cure: Şehrin en iyi yulaf ezmeli krep ve füme balığını yapan restoranda kahvaltı ya da öğle yemeğinizi de yiyebilirsiniz. Şarabı ile ünlü restoran Highland Ave bölgesinde bulunmaktadır.


Hollywood (Kaliforniya) Turları