Google+

Arama formu

Hollywood’a Ne Zaman Gidilir?

Hollywood’a Ne Zaman Gidilir?

Hollywood (Kaliforniya) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Bunlardan en iyileri Shore View Hotel, Downtown Hollywood Boutique Hotel, C y H Residences Costa. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz taft st, 2 br house, 3 br house gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz 670 Partial Ocean View Hollywood Beach, 654 City View Apartment Hollywood Beach, Studio 329 Hollywood Beach tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Hollywood (Kaliforniya) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Hollywood’da Akdeniz iklimi görülmektedir dolayısıyla sıcaklıklar hep ortalamadır. Kar veya yağmur yağışı olasılığı tüm yıl genelinde düşüktür. Hollywood için en sıcak zamanı arıyorsanız ağustos, eylül veya temmuz aylarından birini tercih edebilirsiniz fakat bu dönemlerde nem oranı diğer aylara göre daha yüksektir. Yaz ayları ve özellikle haziran ayı şehre olan talebin en yüksek olduğu aydır, bu ay boyunca otel ve uçak fiyatları oldukça yüksek olabilir ve erken rezervsyon gerektiren bir dönemdir zira yer bulamayabilirsiniz. İlkbahar ayında sıcaklıklar 20-25 derece arasındadır ve bu dönemin de yüksek sezon olduğunu söyleyebiliriz. Hava durumunun en hoş olduğu ilkbahar ayları turistlerin gezmesi için en elverişli ortamı yaratmaktadır. Kış ve sonbahar aylarının diğer aylara göre daha az turist çektiğini söyleyebiliriz fakat bu aylarda da aşırı soğuklar yoktur en düşük sıcaklık 18 derece civarında diyebiliriz ve mevsim içerisinde en fazla 3-5 gün yağış görülür. Düşük sezon olan sonbahar ve kış aylarında düşük fiyatlı otel ve uçak bileti fırsatları yakalayabilirsiniz.

Mart ayında düzenlenen Akademi Ödülleri, aralık ayının sonunda düzenlenen Geleneksel Hollywood Noel Yürüyüşü, evsiz insanlar için gerçekleştirilen oldukça renkli Hollywood Yarı Maratonu nisan ayı seyahatinize denk gelirse daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca gideceğiniz herhangi bir tarihte mutlaka bir film festivaline denk geleceksinizdir çünkü kasabada sürekli film festivalleri düzenlenmektedir ve hepsi kaliteli, iyi vakit geçirilecek festivallerdir. Bu festivallerden arzu ettiğiniz birine göre seyahat takviminizi ayarlamak daha keyifli vakit geçirmenize sebep olacaktır.


Hollywood (Kaliforniya) Turları