Google+

Houston (Teksas)

29.7601927,-95.36938959999998
Genel Bilgiler / Rehber

Houston, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük dördüncü şehri ve Teksas eyaletinin en büyük şehridir. 2010 nüfus sayımına göre, 1.700 km2’lik bir alanda 2.1 milyon nüfusu vardır. İdari merkezi Haris County ve ekonomi merkezi Houston-Sugar Land-Baytown metropolüdür. 6 milyondan fazla kişi ile ABD'nin en büyük beşinci metropol alanıdır.
 

Houston, Buffalo Nehri kıyısına oldukça yakın bir arazi üzerinde kurulmuştur. 1901 yılında petrol keşfi ile birlikte gelişen liman ve demiryolu sektörü, kentin nüfusunda dalgalanmalara neden oldu. Yirminci yüzyılın ortalarında dünyanın en büyük sağlık ve araştırma kurumu olan Teksas Tıp Merkezi ve NASA’nın Johnson Uzay Merkezi gibi önemli kuruluşların kurulmasıyla Houston’ın önemi daha da artmıştır. Küresel bir şehir olan Houston’ın ekonomisi büyük ölçüde endüstriye dayanmaktadır. Bölge endüstrisi enerji, üretim, havacılık ve ulaşım gibi sektörlerde yoğunlaşmıştır. Ayrıca sağlık sektörü ve petrol endüstrisi açısından Houston büyük bir önem taşımaktadır. Houston Limanı, su bazlı taşımacılıkta A.B.D.’nin en çok kargo tonajına sahip limanıdır. 
 
Houston nüfusu oldukça etnik ve dinsel açıdan büyük çeşitlilik gösterilir. Bu çeşitlilik şehrin kültürel alandaki etkinliklerine de yansımıştır. Pek çok sergi ve kültürel noktaya ev sahipliği yapan Houston yılda 7 milyondan fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu kültürel alanlardan en önemlileri oldukça çeşitli sergi ve koleksiyonlara sahip Müzeler Bölgesi ve görsel sanatlar konusunda oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Tiyatrolar Bölgesi’dir.
Nüfus : 2.160.821
İklim / Hava Durumu
Nasıl Gidilir?
Ne Zaman Gidilir?
Nerede Kalınır?

Houston (Teksas) Otelleri

Yemek / Restoran / Ne Yenir Ne İçilir?
Önemli Yerler / Gezilecek Yerler
Ne Yapılır?
Gece Hayatı / Bar / Eğlence
Alışveriş / Ne Alınır?
Festival / Fuar
Tatiller / Bayramlar / Önemli Günler
Dikkat Edilmesi Gerekenler / Önemli Bilgiler
10 saat 10 dak önce
Galeri

Dünyada her zaman kötü şeyler olmuyor zaman zaman umut verici, gülümseten projeler de üretiliyor. Bu haber İngiltere’den, ördekler için yapılan yoldan.
Kaynak: http://www.boredpanda.com/lane-duck-path-london-share-the-space/

Londra, Birmingham ve Manchester şehirlerinde nehir boyunca uzanan ördek yolları yapıldı. 

Bu proje The Canal&River Trust kuruluşu tarafından hayata geçirildi ve kuşlar için ayrılan yolun üzerine ördek silueti çizildi.

Hayvanların yaşam alanına dikkat çekmek isteyen çalışmanın tabii ki birkaç mottosu var ‘’Alanını paylaş’’ ve ‘’Adımına dikkat et’’.

3.220 km’lik bir alanı kaplayan projenin görsellerini #sharethespace etiketiyle takip edebilir ya da paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Londra'da Ördekler İçin Yol Yapıldı

Dünyada her zaman kötü şeyler olmuyor zaman zaman umut verici, gülümseten projeler de üretiliyor. Bu haber İngiltere’den, ördekler için yapılan yoldan.
Kaynak: http://www.boredpanda.com/lane-duck-path-london-share-the-space/

10 saat 18 dak önce
Galeri

Artur Bordalo’nun (bilinen adıyla Bordalo II) bu çalışması çevre sorunlarına, artan kirliliğin dünyaya etkisine dikkat çekiyor.
Daha fazlası için: https://www.facebook.com/BORDALOII

Fotoğraflarda gördüğünüz hayvan figürlerinde ömrünü tamamlamış maddeler, geri dönüşüme giden parçalar, eski fabrikalarda ya da çöplüklerde bulunan materyaller kullanılmış.

Burada sosyal ve çevresel farkındalık yaratmak amaçlanmış. Son zamanlarda çevre kirliliği daha sık gündeme gelse de hala büyükçe bir kesim tarafından yok sayılıyor ya da küçük bir şeymiş gibi paspas altına süpürülmeye çalışılıyor. 

Fakat şurası bir gerçek ki eğer önlem alınmazsa, yakın gelecekte gerçekten de çöplerden yapılmış hayvan figürleri onlardan geriye kalan son şey olabilir.

Çöplerden Yapılan Hayvanlarla Geleceğe Mesaj

Artur Bordalo’nun (bilinen adıyla Bordalo II) bu çalışması çevre sorunlarına, artan kirliliğin dünyaya etkisine dikkat çekiyor.
Daha fazlası için: https://www.facebook.com/BORDALOII

Gold Yazar
17 saat 5 dak önce
Gezi Notu

TADINDA GEZELİM: SALİHLİ KÖYLERİ

“Tadında Gezelim” yazı dizimizin Salihli bölümünde ilk olarak merkezi dolaşmış ve o güzelim lezzetlerin tadına bakarak sizlere tanıtmıştım. Bugün çevre köylere gidiyoruz ve bakalım nereleri gezip, nelerin tadına bakacağız. Yine belediyemizin tahsis ettiği araca bindik ve Harun Hocamın yönlendirmesi doğrultusunda ilk olarak Bintepeleri görmeye gidiyoruz. Bintepeler olarak... daha fazla

Editör
18 saat 19 dak önce
Duyuru

Hitit Kralı Şuppiluliuma 3200 yıl sonra İstanbul’da

Dünyanın en büyük müze mağazası zincirlerinden olan BKG, Türkiye’nin kültür ve turizm elçiliğini yapıyor. Bu bağlamda; Müzeler Haftası’nda başlatılan proje sayesinde Türkiye’de ilk defa bir müze mağazasında, kültürel bir öğenin üç boyutlu yazıcı ile baskısı yapıldı. Çalışma içinse Hitit Kralı Şuppiluliuma’nın heykel replikası seçildi. Sahip olunan teknoloji sayesinde, tarihi... daha fazla

19 saat 8 dak önce
Gezi Notu

MASALSI KENT: VERONA

Verona, masaldan bir kent… Tarihiyle Roma'dan, sanatı ile Floransa'dan, doğal güzelliği ile Venedik'ten bir parça… Biraz ondan biraz bundan ama totalde hepsinden farklı atmosfere sahip bir şehir. Lüks araçlar, pahalı markalar ile zenginlikte tavan yapmış bir yer. Şehrin ana caddesi pempe mermer ile döşenmiş o derece bir zenginlik yani. Mağaza vitrininin güzelliğine bir bakın... daha fazla

20 saat 31 dak önce
Gezi Notu

BAHARIN CENNET KÖŞESİ ALAKIR

Antalya’nın en güzel manzarası Beydağları'nın gelinbaşı gibi tepelerinde, karlar yavaş yavaş erirken bahar da tüm renkleriyle kendini gösterdi bile. Fırtınalarla, kuvvetli yağışlarla geçen kışın ardından havaların birden ısınmasıyla doğa yeni bir bahara uyandı. Karlar zirvelerden buz gibi akıp inerken yemyeşil ormanlar bin bir çeşit çiçeklerle süslendi. Böylesine güzel bir... daha fazla

Bronz Yazar
21 saat 57 dak önce
Gezi Notu

SANATIN BÜYÜK, DÜNYANIN KÜÇÜK ÜLKESİ: VATİKAN

Bugün Roma'da son günümü devlet içinde devlet olan Vatikan'a ayırdım :) Dünyanın en küçük ülkesini bugün ziyaret etmek istedim, merak ettiğim bir yerdi. En son bu küçük ülkeyi 5 sene kadar önce Tom Hanks'in Vatikan bölgesinde çevirdiği Melekler ve Şeytanlar filminde izlemiştim ve ilgimi fazlaca çekmişti.   Sabah Termini'den 40 numaralı otobüsle yaklaşık 20 dakikalık bir... daha fazla

Editör
23 saat 49 dak önce
Duyuru

Türkiye'de yeni havalimanları açılıyor

Türkiye’nin birçok şehrinde yeni havalimanlarının açılacağı bildirildi. 5 yeni havalimanın daha açılacağı ve bazılarının yerinin belli olduğu açıklandı. Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs'ta, Hakkâri Yüksekova Havalimanı ise 26 Mayıs’ta açılacak. Açılışlarla birlikte faal havaalanı sayısının 55 olacağı belirtiliyor. Diğer 5 havalimanından birinin ise Rize-Artvin Havalimanı... daha fazla

Editör
23 saat 57 dak önce
Duyuru

Peru'da gecekondu savaşı

Peru’nun başkenti Lima’da ortalığın savaş alanına döndüğü bildirildi. Polisin, arkeolojik bir alan üzerine gecekondu kuran kişileri tahliye etmek istemesi üzerine, halkın direndiği ve tahliye uyarılarına cevap vermediği belirtildi. Polisin göz yaşartıcı gaz müdahalesinin ardından 21 hektarlık arkeolojik alanda adeta savaş çıktığı ifade edilirken, olaylarda çok sayıda yaralı ve... daha fazla

21 May 2015
Galeri

Yeni Zelanda hem alkışlanacak hem de örnek alınacak bir davranış yaptı. Hayvanların tıpkı insanlar gibi ‘’duygusal varlıklar’’ olduğunu kabul ederek bunu yasalaştırdı.
Kaynak: http://www.ecorazzi.com/2015/05/14/new-zealand-officially-recognizes-ani...

Geçtiğimiz günlerde Hayvan Hakları Yasası’nda yapılan değişiklikle onların da hissedebildiği ve algılarının olduğu yasal platformda kabul edildi ve büyük bir adım atıldı.
Fotoğraf: www.viralnova.com

Ulusal Hayvan Etiği Danışma Kurulu üyesi Dr. Virginia Williams ‘’Açıkça ifade etmek gerekirse hayvanlar acı, stres ve mutluluk gibi pozitif ve negatif duyguları hissedebiliyor. Bu gerçek bir sonraki adım ve gelişmelerin de olumlu yönde ilerleyeceğini gösteriyor.’’ dedi.
Fotoğraf: www.download-hd-wallpapers.com

Geçtiğimiz aylarda Yeni Zelanda’da hayvanların kozmetik ürün deneylerinde kullanılmasının yasaklanmasının ardından yapılan bu yasal değişiklik, birçok hayvan hakları savunucusu kuruluşun da dikkatini çekiyor. 
Fotoğraf: www.chipp.cn

Bu kuruluşlardan biri olan Nelson SPCA’nın yöneticisi Donna Waltz bunun ne kadar muhteşem bir gelişim olduğunu vurguluyor ve bu yasanın hayvanları insanların yanlış davranışlarından koruyacağına inandığını da ekliyor.

Fotoğraf: animals-pics.com

Yeni Zelanda Hayvanların Duygusal Varlıklar Olduğunu Yasal Olarak Kabul Etti

Yeni Zelanda hem alkışlanacak hem de örnek alınacak bir davranış yaptı. Hayvanların tıpkı insanlar gibi ‘’duygusal varlıklar’’ olduğunu kabul ederek bunu yasalaştırdı.
Kaynak: http://www.ecorazzi.com/2015/05/14/new-zealand-officially-recognizes-ani...