1cfc8226626dcf0bfb55a367aad70865.jpg

Tatil cenneti Key West’te alışveriş yapmazsanız olmaz. Ada hediyelik eşya başta olmak üzere bu konuda oldukça zengin seçeneklere sahip. Key West’in alışveriş konusundaki merkezi olan yer ise Duval Street… Cadde boyunca yapacağınız gezintide pek çok ürün çeşidinde mağazalar bulmanız mümkün. Caddede giyim alanında mağazalar hem yerel hem de uluslararası devleri bir arada barındırıyor. Günbatımına kadar açık olan mağazalarda özellikle Key West esnafının imal ettiği ürünleri inceleyip satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra caddede Aloe Vera ürünlerinden satan dükkanlar da bulunuyor. Ayrıca egzotik çikolatalar, ev eşyaları, mücevherler de sizi Duval Street’te bekliyor olacak.

Buradaki mağazalardan bahsedecek olursak, Shell Wareshouse isimli dükkanda dünyanın en ilginç ve en güzel deniz kabuklarını hediyelik eşya olarak satın alabilirsiniz. Sponge Market’te ise yine deniz canlılarından elde edilen sünger çeşitlerini bulabilirsiniz. Kai Kai isimli sandalet dükkanı, alanında gerçekten oldukça iyi. Truman’ın Küçük Beyaz Sarayı isimli müze ise bir mağazaya sahip. Buarada pek çok tarihi hediyelik eşyanın yanı sıra başkanların kitapları ve romanlar da satılıyor. Takı konusunda uğramanız gereken yer, Local Color. Burada her bütçeye uygun takılar bulmak mümkün. Key West Cigar City ise meşhur Küba purolarına ulaşabileceğiniz bir dükkan. Sadece bununla sınırlı değil tabii. Küba’ya yakın olmasından ötürü, buranın kültüründen de izler taşıyan Key West’te pek çok puro mağazası mevcut.

Marketlerden tavsiyeler verecek olursak; Fausto’s Food Palace yiyecek içecek alışverişleriniz için biçilmiş kaftan. Butik market formatındaki yer, 90 yıldır faaliyet gösteriyor ve adanın en eski dükkanlarından birisi konumunda… Fausto’s Palace’ta zengin şarap çeşitlerinin yanında taze deniz ürünleri, geniş bir et ve şarküteri ürünleri de bulunuyor. Benzer olarak Winn-Dixie isimli mağazayı da ziyaret edebilirsiniz.