kw_food_wine_fest_lobster_720_medium.jpg
 

Key West mutfağı, bir ada kenti olmasından ötürü deniz ürünleri ağırlıklıdır. Balık ve diğer deniz canlılarının lezzetli yemeklerini burada tatmanız mümkün. Kentte birçok restoran bulunuyor. Ayrıca otellerin de mutfak konusunda iyi bir noktada olduğunun altını çizmek gerek. Tabii sadece bunlarla da sınırlı değil. Dünya mutfağından da birçok lezzeti Key West restoranlarında yiyebilirsiniz.

Key West’te akla gelen ilk lezzet pembe karidesler. Adanın bulunduğu Atlantik Okyanusu suları bu açıdan oldukça zengin. Hatta tüm ABD’nin karides ihtiyacının yüzde 80’i Florida tarafından sağlanıyor. Key West’te Conc Republic Seafood Restorant bu konuda oldukça iyi. Conch Fritters, yine adanın önemli bir lezzeti. İstakoz ya da etten yapılan, Bahamalar kökenli bir börek. Bu yemek neredeyse tüm restoranlarda bulunmakta. Dikenli istakoz yemek isteyenler için de adada pek çok nokta bulunuyor. Key West’te bu konuda en iyisi ise adaya 500 metre mesafede bulunan küçük bir adada hizmet veren Latitudes isimli restoran. Adanın Küba’ya olan yakınlığından dolayı, komşu adanın mutfak kültürünü de tatmanız mümkün. Bu alanda hizmet veren pek çok kafe ya da restoran var ama en ünlüsü El Siboney

Ve Key West denilince öne çıkan diğer bir meşhur lezzet ise misket limonlu tart. Anavatanı Key West bölgesi olan bu leziz tatlı, 20. yüzyılın başında ortaya çıkmış. Hatta Florida’nın resmi tatlısı ilan edilmiş. Bu enfes tartı, adım attığınız her yerde bulabilirsiniz. Pepe’s Cafe ve Blue Heaven bunu en iyi yapan yerler olarak öne çıkıyor.