Google+

Arama formu

Las Vegas Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Las Vegas (Nevada) şehrinde bir çok konaklama seçeneği var. Otel yerine ev kiralamak isterseniz Amazing Spare Bedroom ... 2/B 2/B suite Behind LV Convention Center, Luxurious executives home, The Yellow House güzel bir seçim olacaktır. Bunlardan en iyileri Strip, Mountain and City Train Views, Vegas Cozy Home, Charming 1 story 3 bdrm Home. Şehir merkezine yakın konaklamayı tercih etmek isterseniz 421 Burgos ave, JW Marriott Las Vegas Resort and Spa, My Place Hotel-North Las Vegas, NV gibi otelleri tercih edebilir ya da daha ekonomik alternatifler isterseniz Hostel Cat Las Vegas, The Yellow Penthouse, Las Vegas Hostel tesislerini deneyebilirsiniz. Bir de booking.com'un Las Vegas (Nevada) aramalarında ara sıra güzel indirimli fırsat otelleri oluyor. Onları da bu linkten takip edebilirsiniz.

Las Vegas Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Las Vegas (Nevada) Turları

sincitygetaways.com
 
Nevada eyaletinde yer alan Mojave Çölü üzerine kurulu kent Las Vegas, Amerika Birleşik Devletleri’nin kurulduğu yıllarda demiryolu geçiş istasyonu görevi görmüştür. O dönemlerde organize suç çetelerinin bulunduğu şehir, 1900’lü yılların başına kadar denetimden yoksun kalmıştır. 1931’de kumarhanelerin ABD genelinde yasal statü kazanmasıyla birlikte eski bir suçlu olan Bugsy Siegel, şehri bir kumarhane ve eğlence merkezi olarak tasarlamış ve bunu gerçekleştirmiştir.  Dünyanın eğlence merkezi olması amacıyla kurulmuş şehir, 1940’lardan sonra artan ilgi ile giderek büyümüştür. Çölün ortasında bir harikalar diyarı olarak konumlandırılan şehir, Amerika Birleşik  Devletleri’nin en hızlı büyüyen ve gelişen kenti olmuştur. Günümüzde turizm, şehrin ekonomisinin bel kemiğini oluşturmaktadır.
Mimari yönden çarpıcı olarak nitelendirilen devasa otelleri, tema parkları, tatil köyleri, gece kulüpleri, yapay gölleri ve eğlence merkezleri ile Las Vegas, Amerikan rüyasının tam anlamıyla yaşandığı bir şehirdir. Las Vegas gezisi sırasında, dünyaca ünlü birbirinden ilgi çekici şovları izleyebilir, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz mimari yapıları görebilirsiniz.
 

Tanıtım Videosu: